Výherca rekordného jackpotu prvýkrát ukázal tvár. Takto vyzerá úsmev jedného z najväčších šťastlivcov

Výherca rekordného jackpotu prvýkrát ukázal tvár. Takto vyzerá úsmev jedného z najväčších šťastlivcov
Meno výhercu rekordného jackpotu je známe. Zdroj: Facebook/Edwin Castro

Kalifornčan, ktorý sa stal výhercom najväčšieho jackpotu v histórii lotérii, prvýkrát ukázal svoju tvár. Neurobil to však dobrovoľne, odfotili ho keď odchádzal z banky, kde si bol vybrať peniaze, píše portál New York Post.

Edwina Castra (30) sprevádzala čerstvo najatá ochranka. Jeho tvár celý čas neopúšťal široký úsmev. V ruke držal obálku, ktorá bola zrejme plná peňazí.

Castro si po vyplatení výhry počas jedného mesiaca kúpil hneď dve luxusné nehnuteľnosti. Za 25 miliónov (v prepočte 23,5 milióna eur) si zadovážil rozprávkový dom v jednej z najluxusnejších štvrtí sveta - Hollywood Hills v Los Angeles.

​Býva v susedstve svetoznámych hviezd šoubiznisu. Hneď vedľa bývajú napríklad speváčka Ariana Grande, herečka Dakota Johnson či moderátor Jimmy Kimmel.

Neskôr si kúpil dom v japonskom štýle (4 milióny dolárov) vo svojej rodnej Altadene iba pár desiatok metrov od miesta, v ktorej si kúpil výherný žreb.

Prečítajte si tiež:

​Ten si kúpil na začiatku novembra 2022 na čerpacej stanici Joe’s Service Center. Výherné čísla žrebovania boli: 10, 33, 41, 47 a 56 na bielych loptičkách, ktoré doplnila červená loptička s číslom 10.

Rekordný jackpot v lotérii Powerball sa zvyšoval od 3. augusta viac ako tri mesiace. Hráči si v tejto lotérii vyberajú čísla 1 až 69 na piatich bielych loptičkách a čísla 1 až 26 na červenej loptičke. Šanca na uhádnutie správnej kombinácie bola 1 ku 292,2 miliónom.

V prípade vyplatenia jackpotu si víťaz môže vybrať medzi vyplatením jednorazovej sumy približne 997 miliónov dolárov alebo 30 ročných splátok približne 63 miliónov dolárov. Teraz už vieme, že Castro si vybral prvú možnosť.

Jackpot vo výške 2.04 miliardy dolárov je historicky najvyššou výhrou v lotérii. Predtým bol najvyšší jackpot 1,586 miliardy dolárov vyhrali v roku 2016 traja držitelia žrebu lotérie Powerball.

Prečítajte si tiež:

​Výherca rekordného jackpotu si kúpil dom v susedstve hollywoodskych hviezd. V priloženom videu si môžete pozrieť dronové zábery:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme USA

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.