Uber v Londýne končí. Príde o licenciu

Ilustračná snímka.
Zdroj: dennizn/shutterstock.com

Spoločnosť má ešte 21 dní na odvolanie, počas ktorých môže pokračovať v činnosti.

Alternatívna taxislužba Uber príde v britskom hlavnom meste o licenciu. Ako dnes oznámil úrad pre reguláciu dopravy v Londýne, súčasnú licenciu spoločnosti, ktorá vyprší 30. septembra, neobnoví.

Regulátor Transport for London (TfL) oznámil, že preverovanie Uberu ukázalo, že spoločnosť nie je vhodná na pokračovanie poskytovania služieb v Londýne, pričom vyjadril obavy v oblasti bezpečnosti cestujúcich. "TfL sa domnieva, že prístup Uberu a jeho kroky demonštrujú vo vzťahu k viacerým otázkam nedostatok firemnej zodpovednosti, čo môže mať vplyv na bezpečnosť cestujúcich," uviedol v dnešnom oznámení londýnsky regulačný úrad.

Spoločnosť na rozhodnutie TfL reagovala, že sa proti nemu odvolá. Ako povedal generálny manažér Uberu pre Londýn Tom Elvidge, spoločnosť podá odvolanie "s cieľom brániť živobytie všetkých svojich vodičov, ako aj možnosť slobodného výberu zo strany obyvateľov Londýna". Pre Uber pracuje v Londýne okolo 40.000 vodičov.

Elvidge zároveň poukázal na to, že Uber svoje služby poskytuje vo vyše 600 mestách po celom svete, vrátane viac než 40 miest v Británii. "Tento zákaz tak celému svetu ukáže, že Londýn nie je otvorené mesto. V skutočnosti je uzavreté inovatívnym firmám, ktoré zákazníkom ponúkajú možnosť výberu," dodal.

Naopak, starosta Londýna Sadiq Khan rozhodnutie TfL podporil. Podľa neho musia všetky firmy postupovať podľa pravidiel a plniť stanovené štandardy, najmä, keď sa to týka bezpečnosti zákazníkov. "Ani poskytovanie inovatívnych služieb nesmie stáť nad bezpečnosťou zákazníkov," povedal Khan.

Na odvolanie má Uber podľa TfL 21 dní a počas trvania odvolacieho procesu bude môcť svoje služby v Londýne poskytovať.

LONDÝN/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Londýn

Dôležité udalosti