Zahraničné

Pátranie po zmiznutom lietadle bude pokračovať aj pod hladinou

Pátranie po havarovanom lietadle sa opäť presunulo do novej oblasti
Zdroj: SITA

Let MH370 aerolínií Malaysia Airlines zmizol z obrazoviek radarov 8. marca.

Do pátrania po čiernych skrinkách zmiznutého malajzijského lietadla Boeing-777 sa dnes zapoja aj podmorské prostriedky amerického vojenského námorníctva. Podľa agentúry AP to povedal Angus Houston, šéf úradu koordinujúceho medzinárodné úsilie o nájdenie zmiznutého lietadla.

"Na austrálsku loď Ocean Shield, ktorá bude pátrať spolu s britskou loďou Echo, sme umiestnili lokátor elektrických signálov ťahaný za plavidlom," spresnil Houston.Britská loď už pod vodou po čiernych skrinkách a hlasovom záznamníku z kokpitu pátrala. Podľa Houstona budú obe lode v stanovenom 240-kilometrovom sektore pátrať po každom elektrickom signáli, ktorý by mohli vysielať čierne skrinky pochádzajúce z letu MH-370.

Let MH370 aerolínií Malaysia Airlines z Kuala Lumpuru do Pekingu zmizol z obrazoviek radarov 8. marca. Na palube bolo 239 ľudí; väčšinu cestujúcich tvorili čínski občania. Odvtedy sa nenašla po lietadle ani stopa, hoci v južnej časti Indického oceánu prebieha intenzívne spoločné pátranie niekoľkých krajín vrátane Malajzie, Číny a Austrálie.

PERTH, TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti