Zahraničné

Vraj mŕtva babička sa prebrala v márnici, nikto ju nepočul a zamrzla

article-2596054-1CCD994F00000578-707_634x478.jpg

Rodina zažalovala nemocnicu, no rozhodnutie súdu ich vonkoncom nepotešilo.

Lekári predčasne vyhlásili za mŕtvu 80-ročnú babičku. Tá sa prebrala v márnici v chladiarenskom boxe a snažila sa dosať von. Nikto ju však nepočul a zamrzla, uvádzajú súdne dokumenty.

Prípad sa stal ešte v roku 2010, no rodina Marie de Jesus Arroyovej si až túto stredu vypočula rozhodnutie súdu. Sudca rozhodol, že žaloba bola podaná na nemocnicu White Memorial Hospital Boyle Heights v Los Angeles príliš neskoro.

Maria Arroyová dostala infarkt 26. júla 2010, lekári ju vyhlásili za mŕtvu a previezli do márnice do chladiarenského boxu. Pracovníci márnice, ktorí o pár dni otvorili box s jej telom zistili, že bola otočená naopak, mala zlomený nos a ďalšie modriny a rany na tvári.

Patológ v roku 2011 zverejnil správu, v ktorom stálo, že Arroyová zamrzla zaživa a zranenia si spôsobila sama, keď sa snažila dostať von. Na to rodina podala žalobu na nemocnicu.

Podľa súdu však rodina podnikla kroky proti nemocnice neskoro. Pozostalí sa však odvolávajú na to, že kým patológ nevydal správu, nemali dôvod nemocnicu podozrievať z predčasného vyhlásenia úmrtia ich babičky. Súdny proces by mal pokračovať.

LOS ANGELES/DailyMail, zv

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.