Zahraničné

Severná Kórea označila juhokórejskú prezidentku za odpudzujúcu šľapku

pa.jpg

Severokórejská štátna tlačová agentúra KCNA uviedla, že zverejnené komentáre vyslovila súkromná osoba.

Severná Kórea dnes zverejnila v médiách komentáre útočiace na juhokórejskú prezidentku Pak Kun-hje, ktoré klesli na bezprecedentnú úroveň osobných urážok voči nej. Komentáre ju totiž označujú za "odpudzujúcu šľapku", ktorá sa nedokázala vydať ani porodiť deti.

Surové označenia, ktoré ďaleko presahujú doterajšiu kritiku v médiách izolovaného autoritárskeho štátu, určite prehĺbia nevraživosť medzi oboma Kóreami, a to práve v období narastajúceho napätia na najvyzbrojenejšej hranici sveta, komentuje agentúra Reuters.

Zdroj: TASR

Severokórejská štátna tlačová agentúra KCNA uviedla, že zverejnené komentáre vyslovila súkromná osoba, keď kritizovala prezidentkinu ponuku na pomoc chudobným severokórejským ženám a deťom. Podľa tohto občana je návrh "páchnucou urážkou z úst ľudskej spodiny".

"Pak Kun-hje nie je nič iné ako nemravná šľapka, ktorá nikdy nemala šancu vydať sa, ani porodiť dieťa," povedal občan menom Kim Un-kjong, ktorého citovala KCNA. Podľa tohto občana prezidentka Pak Kun-hje nemá právo rozprávať o deťoch v Severnej Kórei.

"Odpudzujúca šľapka Pak kun-hje je zmätenou existenciou, ktorá už dávno prestala byť ženou Kórey a ktorá sa vysmieva posvätnému materstvu, pričom sa šialene snaží o konflikt národov," uviedol občan.

Severná Kórea (KĽDR) prísne kontroluje obsah svojich médií a často v nich prevládajú články oslavujúce minulých aj súčasných vodcov. V správach sú často citovaní ľudia ako súkromné osoby alebo neznámi cudzinci, ktorí útočia na Južnú Kóreu a Spojené štáty.

SEVERNÁ KÓREA/ TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti