Tragédia v Peru: Požiar v bani si vyžiadal 27 obetí. Pracovníci zomreli na následky udusenia

Baníci
Ilustračná snímka. Zdroj: Profimedia.sk

Na juhu Ameriky došlo v sobotu k nešťastnej nehode. V peruánskej bani vypukol požiar, ktorý si vyžiadal životy 27 baníkov. Príčinou nehody bol pravdepodobne skrat.

Baňa v okrese Yanaquihua pozostáva z deviatich štôlní a je určená predovšetkým na ťažbu zlata. V obedňajších hodinách počas soboty v tuneli s názvom Esperanza I náhle vznikol požiar.

Plamene im bránili v úniku

Portál Infobae uvádza, že pracujúci baníci boli v čase nehody v hĺbke 80 až 100 metrov pod zemou. Z bane sa nedokázali dostať von včas a 27 z nich zomrelo na následky udusenia.

Na miesto boli okamžite vyslaní príslušníci Národnej polície, špeciálny tím vojakov, hasiči a zdravotnícky personál s troma sanitkami.

Prečítajte si tiež:

Portál ďalej informuje, že sa z bane nedalo telefonicky spojiť, a preto bola záchrana pracovníkov komplikovanejšia. Oheň sa podarilo uhasiť približne za 45 minút, na záchranu baníkov však už bolo neskoro.

Podľa portálu La Republica sa pri záchrannej akcii zranili aj traja zdravotníci. Nešťastnú udalosť vyšetruje peruánska polícia, aj keď sa predpokladá, že požiar zapríčinil skrat v bani.

Pozrite si reportáž o podobnom banskom nešťastí, ku ktorému nedávno došlo v Novákoch:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.