Princ Harry ihneď po korunovácii odišiel späť do USA. Jeho syn Archie v sobotu oslavoval narodeniny

Princ Harry po korunovácii odišiel späť do USA.
Princ Harry po korunovácii odišiel späť do USA. Zdroj: AP Photo / Kin Cheung

Princ Harry sa po korunovácii svojho otca britského kráľa Karola III. vrátil z Londýna späť do Kalifornie v Spojených štátoch lietadlom leteckej spoločnosti British Airways. Lietadlo odlietalo len niekoľko hodín po veľkolepej ceremónii, informuje TASR podľa správy agentúry DPA.

Vojvoda zo Sussexu dorazil na medzinárodné letisko v Los Angeles približne o 19.30 miestneho času. Harryho syn princ Archie oslavoval totiž v sobotu 4. narodeniny. Tento deň strávil doma so svojou matkou Meghan, vojvodkyňou zo Sussexu.

Letušky aerolínii British Airways pre agentúru PA potvrdili, že Harry sa nachádzal v lietadle z Londýna, no mali zakázané hovoriť o jeho ceste.

Prečítajte si tiež:

Princ Harry sa počas korunovácie objavil prvýkrát na verejnosti po boku ostatných členov kráľovskej rodiny odvtedy, čo vydal svoju kontroverznú životopisnú knihu.

Harry sedel počas korunovácie svojho otca v treťom rade a keď v sobotu vstupoval do Westminsterského opátstva, rozprával sa svojou sesternicou princeznou Beatrice a jej manželom, všimla si DPA.

Okamžite po skončení korunovačného obradu sa Harry podľa britských médií vydal na letisko, čo znamená, že sa na záver korunovácie sa neobjavil s ostatnými členmi kráľovskej rodiny na balkóne Buckinghamského paláca. Tlačová služba kráľovskej rodiny pritom už skôr avizovala, že Harry nebude maž počas ceremónie nijakú formálnu úlohu.

Pozrite si tiež reportáž z korunovácie Karola III.:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Korunovácia Karola III.

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.