Princ William počas korunovačného koncertu vyjadril úctu kráľovi Karolovi III. jednoduchou ale krásnou vetou

Princ William počas korunovačného koncertu vyjadril úctu kráľovi Karolovi III. jednoduchou ale krásnou vetou
Princ William počas dojemného príhovoru. Zdroj: File TASR/Leon Neal/Pool Photo via AP

Britský princ William, syn kráľa Karola III., v nedeľu vyjadril úctu svojmu otcovi.

Urobil tak počas koncertu pred Windsorským hradom v grófstve Berkshire, ktorý sa konal na počesť sobotňajšej korunovácie Karola a jeho manželky kráľovnej Kamily. TASR správu prevzala z agentúry AFP a webovej stránky stanice BBC.

Následník trónu William vo svojom príhovore uviedol, že Karol III. v sobotu počas slávnostnej korunovácie sľúbil službu krajine. 

Alžbeta II. by bola hrdou matkou a všetko sleduje zhora

Williamova stará mama, dlhoročná kráľovná Alžbeta II., ktorá zomrela vlani v septembri, podľa princových slov zhora stále kráľovskú rodinu pozorne sleduje a bola by hrdou matkou. 

Takisto pripomenul aktivity nového panovníka v oblasti ochrany životného prostredia či charitatívnych organizácií. 

"Ocko, sme na teba veľmi hrdí," povedal William, ktorí ocenil aj úsilie  miliónov ľudí, ktorí vykonávajú službu v ozbrojených zložkách, školských triedach, na nemocničných oddeleniach a v miestnych komunitách. 

Popové hviezdy na koncerte

Koncert sa začal o 20.00 h miestneho času (21.00 h SELČ). Medzi účinkujúcimi sa predstavili okrem iných americkí speváci Katy Perryová a Lionel Richie, britská skupina Take That či taliansky tenorista Andrea Bocelli. 

Medzi účinkujúcimi boli aj členovia Kráľovského baletu, Kráľovskej opery, Kráľovskej shakespearovskej spoločnosti, Kráľovskej hudobnej akadémie a Kráľovskej umeleckej akadémie. 

Alžbeta II. zomrela vlani 8. septembra. Po jej smrti sa novým panovníkom automaticky stal jej najstarší syn princ Charles, ktorý prijal meno Karol III. Slávnostne bol korunovaný v sobotu (6. mája) vo Westminsterstkom opátstve v Londýne spolu so svojou manželkou kráľovnou Kamilou.

Pozrite si aj archívnu reportáž z korunovácie kráľa Karola III.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Korunovácia Karola III.

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.