Hitler sa obracia v hrobe. Jeho milenka Braunová bola Židovka!

Germany_Hiltlers_Retreat-f2116897505843beb4f8d33124a0cab7.JPEG
Zdroj: SITA

Dokázala to analýza DNA jej vlasov.

Britská tlač dnes oznámila, že milenka a neskôr aj manželka Adolfa Hitlera Eva Braunová mala pravdepodobne židovských predkov. Odvolávajú sa na analýzu kódu DNA získaného z jej vlasov. Prekvapivú informáciu zverejnili v rámci televízneho programu na stanici Channel 4, venovanému genetickej analýze slávnych nebožtíkov.

Zdroj: SITA

Hitler sa s dlhoročnou milenkou oženil koncom apríla 1945, krátko pred spoločnou samovraždou. Eva Braunová mala v tom čase 33 rokov. S nacistickým vodcom sa zoznámila v roku 1929, kedy pôsobila v ateliéri dvorného fotografa nacistickej elity Heinricha Hoffmanna. Na verejnosti sa ale ako pár objavovali zriedka. 

Ako informuje Daily Mirror, škatuľka s vlasmi Evy Braunovej bola po vojne nájdená v Hilterovej alpskej rezidencii Berghof. Vďaka zberateľom vojnových relikvií a kuriozít sa vlasy dostali až k moderátorovi televízneho programu Markovi Evansovi. Kúpil ich za 1 200 libier.

Zdroj: Profimedia.sk

Výsledky DNA testov prekvapili. Vedci zistili, že genetický kód Braunovej obsahuje segment typický pre aškenázskich Židov žijúcich v stredoveku v strednej Európe. Špecifická časť DNA sa dedila po ženskej línii. V 15. a 16. storočí sa aškenázska populácia presunula na východ Európy do oblasti medzi Baltským a Čiernym morom. V Nemecku medzitým mnohí aškenázski Židia konvertovali na rímskokatolícke vieru. 

Braunová bola katolíčka a o svojich predkoch nemala ani len tušenia. Hitler nechal preskúmať aj jej rodokmeň, ale neobjavil židovskú vetvu. Koncom apríla 1945 sa Braunová otrávila kyanidom v Hitlerovom bunkri. On sa zastrelil. Ich telá boli spálené. 

Moderátor programu oslovil dve žijúce príbuzné Evy Braunovej so žiadosťou, aby pre overenie analýzy aj ony poskytli svoju DNA. No neuspel, takže pochybnosti budú pretrvávať.

VEĽKÁ BRITÁNIA/ nt

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti