Ursula von der Leyenová navštívi Kyjev

Ursula von der Leyenová navštívi Kyjev
Na snímke predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová a ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj počas stretnutia v ukrajinskom Kyjeve 2. februára 2023.

Predsedníčka Európskej komisie (EK) Ursula von der Leyenová navštívi v utorok Kyjev, aby tam rokovala s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským, oznámil v pondelok hovorca EK. TASR správu prevzala od agentúry AFP.

"Návšteva bude zameraná na všetky oblasti našich vzťahov s Ukrajinou," uviedol hovorca EK Eric Mamer. Zároveň potvrdil neochvejnú podporu Ukrajiny zo strany Európskej únie.

Prečítajte si tiež:

Pôjde v poradí o piatu návštevu von der Leyenovej v Kyjeve od začiatku ruskej invázie na Ukrajinu vlani vo februári. Jej cesty do ukrajinského hlavného mesta, ktoré je často cieľom ruských raketových útokov, sa uskutočňujú za prísnych bezpečnostných opatrení a Mamer preto nezverejnil bližšie informácie týkajúce sa jej programu.

"Samozrejme ste si všimli, že návšteva sa uskutoční v Deň Európy," uviedol Mamer. Odkazoval pritom na pripomienku európskej jednoty, ktorá sa zhoduje s výročím konca druhej svetovej vojny.

"V tejto súvislosti vrelo vítame oznámenie prezidenta Zelenského, že 9. mája si budú na Ukrajine odteraz taktiež pripomínať Deň Európy," povedal Mamer.

Európska únia odsúdila inváziu Ruska na Ukrajinu a v rámci odvetných krokov uvalila na Rusko sankcie. Brusel okrem toho koordinuje spoločnú snahu členských krajín EÚ vyrábať a dodávať Ukrajine muníciu pred očakávanou ukrajinskou protiofenzívou.

Prečítajte si tiež:

Mamer pred cestou von der Leyenovej potvrdil, že Európska komisia navrhla ďalší v poradí už 11. balík sankcií v súvislosti s vojnou na Ukrajine.   

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Vojna na Ukrajine

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.