Zahraničné

V Pakistane obvinili 9-mesačné dieťa z pokusu o vraždu!

Chlapec.jpg

Súd ho oslobodil.

V Pakistane obvinila polícia z pokusu o vraždu deväťmesačné dieťa. Vraj chlapca pristihla, ako spoločne s ďalšími členmi rodiny hádže kamene na pracovníkov firmy dodávajúcej plyn. Tí prišli vyšetriť nezákonný odber plynu na predmestí Láhauru. Podľa agentúry AFP je trestná zodpovednosť v Pakistane aj tak nízka. Už od siedmich rokov. 

Súd nariadil, aby policajta, ktorý spísal obvinenie, postavili mimo službu. Plačúce bábätko na ramene svojho dedka postavili pred súd a oslobodili ho. "Každý sa na súde pýtal, ako môže byť také malé dieťa zapletené do takého prípadu. Čo to máme za políciu?" pýtal sa dedko. 

Pakistan minulý rok zvýšil trestnú zodpovednosť zo siedmich na 12 rokov s výnimkou teroristických činov, medzi ktoré počítajú aj niektoré prípady zabitia či pokusu o zabitie. 


 

PAKISTAN/ nt

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Krátka správa

Sýrsky prezident Bašár Asad pricestoval do Číny na svoju prvú návštevu od začiatku vojny v Sýrii.

Čína rozširuje svoj vplyv na Blízkom východe po tom, ako v marci sprostredkovala dohodu medzi Saudskou Arábiou a Iránom. V sýrskom konflikte, ktorý si vyžiadal už pol milióna mŕtvych ľudí, milióny utečencov a premenil obrovské časti krajiny na trosky, Peking stále podporuje Asada.

Krátka správa

Švajčiarsky parlament schválil zákaz zahaľovania na verejnosti, hrozia pokuty.

Pokuty siahajú do výšky až 1000 švajčiarskych frankov (1041,5 eur). Zákaz sa vzťahuje na nikáby, burky, tvárové masky či šatky na tvárach demonštrantov na verejných priestranstvách i vo verejných budovách. Existujú však aj výnimky. Zahalené tváre budú naďalej povolené v modlitebniach, počas slávností, či zo zdravotných dôvodov.

Krátka správa

Rusko v noci útočilo najmenej na šesť ukrajinských miest.

Najmenej dvaja ľudia prišli o život a ďalších 21 utrpelo zranenia. Išlo o mestá Cherson, Kyjev, Charkov, Čerkasy, Rivne i Ľvov.