Policajti chytili vodiča, ktorý jazdí 50 rokov bez vodičáku. Oklamal dokonca aj poisťovňu

Policajti chytili vodiča, ktorý jazdí 50 rokov bez vodičáku. Oklamal dokonca aj poisťovňu
Polícia chytila muža, ktorý 50 rokov jazdil bez vodičáku. Zdroj: Twitter/Derbyshire Roads Policing Unit

Britská polícia informovala o bizarnom prípade muža, ktorý 50 rokov jazdil bez vodičského preukazu. Dôchodcu zastavila policajná hliadka 6. mája v meste Derby, keď spáchal niekoľko priestupkov.

Policajtov však čakal šok. Zistili, že 69-ročný muž nikdy neabsolvoval skúšky na vodičský preukaz a už 50 rokov jazdí načierno.

Znie to priam neuveriteľne, no dôchodcovi sa taký dlhý čas podarilo vyhýbať policajnej kontrole. Oklamal dokonca aj poisťovňu, ktorú presvedčil, že má oprávnenie riadiť vozidlo. Podľa polície nakoniec doplatil na to, že sa s touto skutočnosťou chvastal.

„Systematicky zavádzal poisťovňu tak, že pravidelne uvádzal detaily, ktoré naznačovali, že má vodičský preukaz, nakoniec ho však dobehlo to, že si to nenechal pre seba,“ napísala polícia v príspevku na Twitteri k fotografii auta dôchodcu.

Prečítajte si tiež:

​Vozidlo mu nakoniec zabavili. Muž navyše čelí obvineniam z porušenia viacerých zákonov.

„Konečne, táto neakceptovateľná samovláda sa skončila,“ uviedol pre portál Metro zástupca poisťovne Paul Farley.

„Vec, ktorá mu unikala bola, že v prípade, keby spôsobil dopravnú nehodu a my by sme vyplatili pohľadávku, nakoniec by to musel celé zaplatiť sám,“ dodal Farley.

Nezvyčajný prípad spustil na sociálnych sieťach debatu o tom, ako je možné, že sa mužovi darilo unikať policajtom tak dlho. Mnohí ľudia poukázali na to, že systém, ktorý niečo také umožní, zrejme nebude ideálny. Môže to podľa nich navyše posmeliť ďalších ľudí.

V kontraste s týmto tvrdením bol však názor, podľa ktorého muselo ísť o veľmi schopného šoféra. Inak si nevedia vysvetliť, že na seba za tie dlhé roky neupozornil.

Za predbiehanie kolóny po krajnici riskujete vysokú pokutu a stratu vodičáku. Presvedčila sa o tom aj žena, ktorá k takémuto kroku uchýlila na D1 v smere z Trnavy do Bratislavy. Viac v archívnom príspevku:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.