Recept na tragédiu: Dva kamióny, plná čiara, úzka cesta a auto v protismere

Video na sociálnych sieťach vyvolalo búrku hnevu a znepokojenia.

Šokujúce video z Česka. Vodič cisterny, ktorý obiehal iný kamión, spravil na ceste veľmi nebezpečný manéver a ohrozil životy niekoľkých ľudí.

Nebezpečná jazda sa iba zázrakom neskončila tragédiou. Dramatická situácia sa odohrala po štvrtej ráno na ceste E35 v smere na Hradec králové. Na rovnom úseku, tesne pred vjazdom do obce, kamión začal s obiehaním iného nákladného vozidla. Vtom sa v protismere objavilo osobné auto. Iba prudké brzdenie všetkých troch vozidiel zabránilo katastrofe. Osobák rýchlo vybočil ďaleko za krajnicu a rozbehnutý kolos okolo neho iba presvišťal.

Aby do seba nikto z vodičov nenarazil, tak sa predbiehajúci kamión veľmi nebezpečne priblížil k obiehanému ťahaču a slangom kamionistov ho „vyblokoval". Ten iba stihol prudko vybočiť za krajnicu a sám takmer vrazil do značky, ktorej sa snažil na poslednú chvíľu vyhnúť.

Video na sociálnej sieti zverejnil Radek Dvořák. „Pôjde to na políciu. Ľudia sú stále viac bezohľadní," napísal v komentári. Podarilo sa mu zaznamenať poznávaciu značku cisterny.

Video na sociálnych sieťach vyvolalo búrku hnevu. „Ten už dojazdil. Videl to majiteľ? Nabudúce môže zabiť celú rodinu v osobáku. Magor, to mohlo dopadnúť zle," komentovali video ľudia, píše portál TN.cz

Zdroj: Youtube/České silnice

HRADEC KRÁLOVÉ/TV Noviny

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Kamión

Dôležité udalosti