George W. Bush nepriamo kritizoval Trumpa a obhajoval prisťahovalectvo

Babsy s Izabelkou.
Zdroj: Shutterstock/Christopher Halloran

Trump na Bushovu kritiku reagoval slovami, že jeho prejav nesledoval.

Bývalý americký prezident George W. Bush odsúdil fanatizmus, ktorý sa v americkej politike objavil po zvolení súčasného šéfa Bieleho domu Donalda Trumpa, a varoval, že vzostup "nativizmu", izolacionizmu a konšpiračných teórií zahaľujú pravú identitu národa. Informovala o tom v piatok agentúra AP.

"Sme svedkami deformácie vlastenectva na nativizmus, pričom sa zabúda na dynamiku, ktorú prisťahovalectvo do Ameriky prinášalo. Sme svedkami slabnúcej dôvery v hodnoty voľného trhu a medzinárodného obchodu, pričom zabúdame, že protekcionizmu idú v pätách konflikty a nestabilita.


Sme svedkami návratu izolacionistických nálad, pričom zabúdame, že americkú bezpečnosť priamo ohrozuje chaos a zúfalstvo vo vzdialených kútoch sveta," povedal vo štvrtok v New Yorku na konferencii usporiadanej Inštitútom Georgea W. Busha 43. americký prezident, ktorý však Trumpovo meno nevyslovil. AP v tejto súvislosti konštatovala, že Bush počas obdobia, keď sa Trump postupne dostával k moci, zväčša mlčal.

"Zdá sa, že fanatizmu narástli krídla. Naša politika je čoraz menej odolná voči konšpiračným teóriám či rovno výmyslom. Musíme si pripomenúť vlastnú identitu a vrátiť sa k nej. Na obnovu krajiny stačí, aby sme mali na pamäti naše hodnoty," povedal v nepriamej kritike Trumpovej administratívy George W. Bush.

Trump na Bushovu kritiku reagoval slovami, že jeho prejav nesledoval.

NEW YORK/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Kritika

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.