Výsledky volieb v Českej republike by mali byť známe už po 14.00 hodine

Predseda Českej prirátskej strany Ivan Bartoš.
Zdroj: TASR/AP

Priebeh volieb bol vo všeobecnosti pokojný, doposiaľ neboli hlásené žiadne závažnejšie incidenty.

V Českej republike pokračujú dnes voľby do Poslaneckej snemovne Parlamentu ČR. Volebné miestnosti sa otvorili o 8.00 h, zatvoria ich o 14.00 h.

Voľby sa začali v piatok o 14.00 h. Volebné miestnosti zatvorili s úderom 22.00 h. Záujem verejnosti bol podľa volebných komisárov vyšší než pred štyrmi rokmi.

V piatok hlasovala aj väčšina volebných lídrov hlavných politických strán. Český premiér Bohuslav Sobotka svoje právo hlasovať využije dnes.

Priebeh volieb bol vo všeobecnosti pokojný, doposiaľ neboli hlásené žiadne závažnejšie incidenty.

V českých parlamentných voľbách môže hlasovať viac než osem miliónov oprávnených voličov. O 200 poslaneckých mandátov sa uchádza 31 politických strán a hnutí.

Ako dnes informoval spravodajský kanál verejnoprávnej Českej televízie ČT24, Česi môžu voliť aj v zahraničí. Naprieč kontinentmi pre nich pripravili 108 hlasovacích lokalít - v Spojených štátoch, Brazílii, Číne, Austrálii, Izraeli, Kazachstane, Kuvajte, Spojenom kráľovstve, na Slovensku a v mnohých ďalších krajinách. Do zoznamov na ambasádach sa zapísalo vyše 9000 ľudí, čo je zhruba o tisíc menej než pred štyrmi rokmi počas vtedajších predčasných parlamentných volieb.

Výsledky volieb by mali byť známe krátko po 14.00 hodine a nájdete ich aj na našej spravodajskej stránke TVNOVINY.sk.

PRAHA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Voľby v česku

Dôležité udalosti