ODS oznámila, že s Babišom vyjednávať nebude

Jeme menej chleba I
Zdroj: TASR

ODS chce podľa Fialu pokračovať v posilňovaní poctivej pravicovej politiky.

Predseda českej ODS Petr Fiala v sobotu po tom, ako už bolo jednoznačné, že jeho strana skončila v parlamentných voľbách s 11 percentami na druhom mieste vyhlásil, že ODS s ANO do vlády nepôjde. Informoval o tom spravodajský portál Novinky.cz. "Chcem jasne prehlásiť, že ODS nebude s ANO vyjednávať o novej vláde," zdôraznil Fiala. Hnutie ANO Andreja Babiša dosiahlo takmer 30 percent hlasov.

ODS chce podľa Fialu pokračovať v posilňovaní poctivej pravicovej politiky. "Pred štyrmi rokmi bola ODS na dne," pokračoval Fiala s tým, že sa nakoniec ukázalo, že cesta ODS bola správna.

Fiala zároveň vylúčil, že by ODS mohla vládu ANO, napríklad aj bez Andreja Babiša ako premiéra, ticho podporovať. "Varianta podpory neexistuje," povedal Fiala.

Momentálne podľa jeho slov nie je pravá chvíľa volať po zjednocovaní pravicových strán. "Ja mám svoju vlastnú predstavu pre českú pravicu a budem ju realizovať," povedal Fiala.

Predseda ODS zablahoželal Václavovi Klausovi ml., ktorý na pražskej kandidátke získal vyše 20.000 preferenčných hlasov a z tretieho preskočil na prvé miesto.


PRAHA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Voľby v česku

Dôležité udalosti