Ženám nasilu odrezávajú vrkoče, používajú pri tom drastické spôsoby

Pojdednávanie s exposlancom
Zdroj: TV Markíza

Obete spočiatku obviňovali, že majú halucinácie.

Podivuhodné útoky. Ženám v Kašmíre maskovaní banditi odrezávajú vrkoče. Poniektorí politici spočiatku neverili, že sa také niečo môže reálne diať. Obete dokonca obvinili, že majú halucinácie.

Šestnásťročné dievča si spomína len na silný úder do hlavy. „Kráčala som hore po schodoch, keď ma niekto udrel do hlavy kameňom, okamžite som upadla. Až v nemocnici som zistila, že už nemám vrkoč,“ hovorí.

Rovnakú skúsenosť má aj jej teta, 40-ročná Taslíma Bilálová. „Udrel ma železnou tyčou, upadla som, nedokázala som dýchať, cítila som bolesť pri srdci. Kričala som. Ak by som nevolala o pomoc, zrejme by mi urobil aj niečo horšie. Na tvári mal masku podobnú tým, aké nosia vojaci a mal aj taký vojenský strih vlasov,“ tvrdí Taslíma.

Dvojica žien je len jednou z vyše stovky obetí za posledný mesiac. Maskovaní banditi spravidla prepadávajú ženy priamo v ich domoch. Viaceré si z útoku nič nepamätajú, keďže muži používajú aj neznámu chemickú látku. Indická vláda spočiatku ženám neverila, sami si tak sformovali hliadky na vlastnú ochranu. Každý večer do ulíc vychádzajú ich manželia či synovia ozbrojení nožmi, kriketovými palicami či tyčami, aby odstrašili banditov.

Hoci záhadným prepadom kompetentní spočiatku veľkú pozornosť nevenovali, polícia začala prípady preverovať. Zatiaľ však nemá žiadnych podozrivých, ani netuší, čo môže byť ich motívom.

„Myslím si, že hneď ako budeme poznať ich motív, bude pre nás oveľa jednoduchšie rozlúštiť celú kauzu,“ tvrdí policajný vyšetrovateľ Munir Khan.

Obyvateľov himalájskeho regiónu traumatizuje aj desaťročia trvajúci konflikt medzi separatistickými povstalcami a indickými vojakmi. Rapídne tam pribúda počet ľudí na psychiatrických klinikách a dokonca aj samovrahov. Súčasné útoky tak berú o to horšie.


KAŠMÍR/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Vlasy

Dôležité udalosti