Zahraničné

Na Kryme opäť tiekla krv: Ruský vojak zastrelil ukrajinského dôstojníka

Vojaci na Kryme
Zdroj: SITA

Okrem toho tiež "zversky zbili" aj ďalšieho ukrajinského vojaka.

Ukrajinské ministerstvo obrany informovalo, že ruský seržant v nedeľu smrteľne postrelil ukrajinského námorného dôstojníka.

Incident sa odohral na vojenskej základni Novofedorivka na Krymskom polostrove, uviedlo ministerstvo bez bližších podrobností.

Šéf centra vojensko-politických štúdií Dmytro Tymčuk na svoje facebookovej stránke napísal, že ruský vojak zastrelil jedného ukrajinského majora, kým druhý Ukrajinec v hodnosti kapitána bol "zversky" zbitý.

Zdroj: SITA

Kapitána previezli na inú ruskú vojenskú základňu spolu s telom obete. Proruská krymská polícia tvrdí, že incident v Novofedorivka mal iný priebeh - podľa nej sa jej za podpory ruských vojakov podarilo prekaziť útok "ozbrojených výtržníkov" na kontrolné stanovište vojenskej základne a na kasárne, pričom sa snažili zmocniť zbraní. V bitke, ktorá nastala, bol smrteľne zranený jeden z útočníkov. Podľa polície boli útočníci pod vplyvom alkoholu.

Ruské jednotky sa základní ukrajinských ozbrojených síl na Krymskom polostrove zmocnili počas marca bez jediného výstrelu po tom, ako Moskva túto časť ukrajinského územia de facto anektovala na základe výsledkov miestneho referenda o pripojení Krymu a Sevastopolu k subjektom Ruskej federácie. Medzinárodné spoločenstvo neuznalo ani referendum, ani jeho výsledky a na Rusko za jeho postup voči Ukrajine uvalilo sankcie.

KRYM/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.