Zahraničné

Skutoční hrdinovia: Muži skočili do ľadovej rieky, aby zachránili dôchodcu

Okoloidúci zachránili topiaceho sa muža.
Okoloidúci zachránili topiaceho sa muža. Zdroj: YouTube

Vodič sa zasekol v aute, ktoré spadlo do rieky.

Z mužov, ktorí prechádzali okolo rieky, sa stali hrdinovia. Duchaprítomní okoloidúci neváhali a oblečení skočili do studenej rieky, aby zachránili dôchodcu, ktorý sa ponáral v aute na dno rieky.

Starší muž parkoval v blízkosti obchodného centra v Chelmsforde v Essexe. Prikázali mu, aby auto preparkoval. Miesto toho, aby sa s autom pohol vpred, zaradil spiatočku a prevalil kovový plot. Auto, ktoré má okolo 2,7 tony, spadlo do rieky a rýchlo sa potápalo.

Neznámy starší pán sa pokúšal z auta dostať cez strešné auto, no jeho noha sa zasekla v bezpečnostnom páse. Kým by prišli hasiči, muž by sa zrejme utopil.

Zdroj: YouTube

Okoloidúci Spencer Turner (23) nehodu zbadal a neváhal skočiť do rieky. K nemu sa pripojili aj Ian Patch (54) a ďalší muž, ktorého totožnosť je neznáma. Do rieky sa neskôr vrhli aj dvaja policajti.

„Skočil som do rieky a doplával k autu. Nemohol som ho otvoriť, lebo bolo zamknuté. Potom za mnou skočil ďalší pán a podarilo sa nám topiaceho muža udržať na hladine. Nemyslím si, že sme hrdinovia, len sme spravili to, čo by v tejto situácii mal urobiť každý," povedal Turner.

„Voda bola ľadová, necítili sme si ruky ani nohy," dodal Patch.

Chlapom sa podarilo udržať topiaceho sa, kým prišli skutoční záchanári. „Tí muži mu zachránili život. Nebyť ich, utopil by sa," povedal divák nehody.

https://www.youtube.com/watch?v=_R8y-IM0eLo


ESSEX/ DailyMail, zv

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.