Zahraničné

Dvojročný chlapec žil v Prahe niekoľko dní na ulici

ilustračné foto
ilustračné foto Zdroj: tn.cz/Mediafax

Bol vychudnutý, slabo oblečený, ale našťastie bolo v posledných dňoch teplo.

Zanedbaného chlapčeka, ktorý prelieza mreže z prízemnej stavby na ulici a potom späť, si v pondelok všimli ľudia v pražskom Hloubětíne. Bol vychudnutý, slabo oblečený a žiadny dospelý na neho zrejme už niekoľko dní nedohliadal. Policajti nakoniec našli jeho matku. Namerali jej tri promile alkoholu. O prípade informujú novinky.cz.

" Záchranári boli privolaní k dvojročnému chlapčekovi, ktorý bol nájdený na ulici. Pravdepodobne žil v prízemnej prístavbe už niekoľko dní bez dozoru. Ochotní svedkovia chlapca nasýtili, vykúpali, ošatili a vyrozumeli políciu, " povedala hovorkyňa pražskej záchrannej služby Jiřina Ernestová.

" Bol veľmi málo oblečený, ale našťastie bolo v posledných dňoch teplo. Keď mu bola zima, intuitívne si zaliezol späť dovnútra, čo sa mu podarilo zrejme vďaka tomu, ako bol vychudnutý. Previezli ho na vyšetrenie do Nemocnice Na Bulovce. Boli informované aj príslušné sociálne pracoviská, " dodala.

Policajtom sa ešte počas dňa podarilo nájsť chlapcovu matku. Nebolo prekvapením, že bola v takom stave, v ktorom by sa len ťažko dokázala postarať o dieťa.

Matka nebola schopná vypovedať

" V dychu sme matke (31) nájdeného chlapca namerali tri promile alkoholu. Samozrejme nebola schopná výsluchu, takže ju policajti previezli na záchytku. Prípad budeme riešiť, až bude v takom stave, aby mohla vypovedať.

Zatiaľ nepoznáme presné okolnosti prípadu, takže nemožno vopred povedať, aké obvinenia a prípadne aký trest žene hrozí, " povedal Právu hovorca pražskej polície Tomáš Hulan.

PRAHA, novinky.cz

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.