Zahraničné

Advokátka Petra Kramného odtajnila časť spisu: Monike a Klárke zlyhalo srdce

Advokátka Petra Kramného Jana Rejžková
Zdroj: tn.cz

K smrti elektrickým prúdom sa ale právnička vyjadrovať nechcela.

Dlho bola predmetom špekulácií časť egyptského vyšetrovacieho spisu, ktorý sa týkal smrti Moniky a Klárky. Nová advokátka Petra Kramného Jana Rejžková prezradila, čo sa v ňom píše. Do spisu už totiž mala možnosť nahliadnuť.

Zdroj: tn.cz
" Mala som k dispozícii aj správy z Egypta. Z nich ale naozaj nevyplýva nič, čo by svedčilo pre vinu môjho klienta. Nenašla som tam nič, čo by viedlo len k podozreniu, že by sa tam násilného konania dopustil, že by sa na smrti ženy a dcéry podieľal. Viac hovoriť nemôžem, " povedala Blesku Rejžková.

Zo spisu, ktorý má dvetisíc strán, ale predsa len niečo podľa advokátky vyplýva. Monike a Klárke malo v Egypte zlyhať srdce, k smrti elektrickým prúdom sa ale právnička vyjadrovať nechcela. " Nech to dokazujú. My to budeme zase vyvracať. Existuje podozrenie na náhle zlyhanie srdca. To ale predsa nemusí spôsobiť len prúd, " dodala.

Advokátka Rejžková má plné ruky práce a podľa nej to bude dlhý proces. Zo spisu si vraj nechala urobiť kópie z niekoľkých kľúčových strán a Petra Kramného navštevuje v ostravskej väzobnej väznici. Tam sa nachádza z dôvodu, že existuje možnosť, že by sa pokúsil o útek alebo ovplyvňoval svedkov.

KARVINÁ, tn.cz

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.