Ruská stíhačka vzlietla k dvom americkým bombardérom nad Baltským morom

Ruská stíhačka vzlietla k dvom americkým bombardérom nad Baltským morom
Ilustračná snímka. Zdroj: shutterstock.com/Drop of Light

Moskva v utorok uviedla, že ruská stíhačka Su-27 vzlietla k dvom americkým strategickým bombardérom, ktoré leteli nad Baltským morom a približovali sa k ruskému vzdušnému priestoru. Informuje agentúra AFP. 

Stíhačka sa po odstrašení "zahraničných vojenských lietadiel od ruských hraníc" vrátila na leteckú základňu, priblížilo ruské ministerstvo obrany. Dodalo, že ruská armáda konala v "prísnom súlade s medzinárodnými pravidlami využívania vzdušného priestoru".

Hovorca Pentagónu Pat Ryder potvrdil, že k americkým strategickým bombardérom B-1 vzlietla ruská stíhačka. Podľa jeho slov sa americké lietadlá v Európe zúčastňujú na dlhodobo plánovaných cvičeniach.

Prečítajte si tiež:

Ako pripomína agentúra AFP, v uplynulom období nejde o ojedinelý incident. Minulý týždeň Moskva uviedla, že ruská stíhačka Su-27 vzlietla k jednému nemeckému a jednému francúzskemu hliadkovaciemu lietadlu nad Baltským morom, ktoré sa snažili "narušiť" ruský vzdušný priestor.

V apríli ruská stíhačka nad Baltským morom sprevádzala lietadlo nemeckého vojenského námorníctva a podľa Moskvy mu tak zabránila prekročiť ruské hranice.

V marci sa do Čierneho mora po incidente s ruskou stíhačkou zrútilo americké bezpilotné lietadlo.

Pozrite si reportáž z Televíznych novín z 26. 4. 2023:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Politika

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.