Vraždil, aby mohol zachraňovať a „blysnúť sa“. Ošetrovateľ zabil viac ako sto ľudí

Niels Högel sa sám priznal k 90-tim činom, pri ktorých zomrelo 30 pacientov.

Nemeckom otriasa šokujúci prípad, ošetrovateľ Niels Högel zavraždil v dvoch nemeckých nemocniciach viac ako sto pacientov. Uviedla to polícia a štátne zastupiteľstvo v nemeckom Oldenburgu. V nemocniciach pracoval medzi rokmi 1999 až 2005. Na klinike v Orenburgu, kde zabil 38 ľudí a v nemocnici v Delmenhorste, tam usmrtil 62 ľudí, píše der Spiegel.

Svoje obete predávkoval liekmi na srdcové choroby. Prípadov stále pribúda, odsúdili ho na doživotie v roku 2015 a vyšetrovatelia skúmajú aj ďalšie možné prípady.

Najšialenejšie na celej veci je okrem obrovského počtu obetí aj to, že ich liekmi privádzal do stavu, kedy potrebovali rýchlu resuscitáciu a on ich akože zachránil. Problém bol v tom, že sa mu to v desiatkach prípadov nepodarilo. Vraj sa tak chcel blysnúť a ukázať svoje schopnosti.

Obrovská kritika padá aj na hlavy vedenia nemocníc, kde pracoval. Už ich štatistiku ukazovali, že počas jeho služieb umiera veľký počet ľudí. Personál dokonca medzi sebou vtipkoval, že koľko ľudí na Högelovej službe dnes zomrelo. Nikto ale aj tak nezasiahol, prezradila ho až neopatrnosť, keď v roku 2005 jedna zo sestier videla, že pacientovi podáva lieky, ktoré vôbec nemal brať.

Odsúdili ho najprv na sedem a pol roka za ublíženie na zdraví a v roku 2015 po prevalení masového charakteru vraždenia - na doživotie. Högel sa sám priznal k 90-tim činom, pri ktorých zomrelo 30 pacientov.

ORENBURG/spiegel.de

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Nemecko

Dôležité udalosti