Mala to byť iba fotka prváčikov, že sa im budú vyhrážať likvidáciou, nikto nečakal

Na školský email začali chodiť maily, kde sa ľudia vyhrážajú zničením celej inštitúcie, ktorá detí vzdeláva hlavne so zameraním na IT.

Noviny Teplický denník.cz v rámci svojho seriálu tabiel zo základných škôl predstavili záber prvej triedy zloženej prevažne z rómskych, arabských a vietnamských detí. Zverejnenie fotografie vyvolalo u rasistov po celej Českej republike vlnu nenávisti. Deti aj pedagógovia zo školy v Proseticiach teraz čelia nenávistným komentárom na sociálnych sieťach, kde sa dokonca objavili výzvy k likvidácii školákov.

Riaditeľka základnej školy Marcela Prokůpková je v šoku. „Zloženie triedy sa jednoducho takto vyvŕbilo. Nikdy by ma nenapadlo, že nevinné zverejnenie pamätného záberu prváčikov spustí takú obrovskú negatívnu kampaň. Nikdy som nič podobné nezažila," krúti hlavou riaditeľka školy, ktorá teraz musí odolávať slovným a písomným útokom.


Zdroj:HATEFREE.cz

Na školský email začali chodiť správy, kde sa ľudia vyhrážajú zničením celej inštitúcie, ktorá vzdeláva deti hlavne so zameraním na IT.

Záber detí s názvom  "Moje prvé školské tablo", sa okamžite začal šíriť po sociálnych sieťach. Zdieľali ho tisíce ľudí, v komentároch sa často objavovali rasistické a vulgárne odkazy na adresu detí. Ľudia tiež označujú malé deti z arabských krajín za malých atentátnikov.


Zdroj: HATEFREE.cz

„Trieda plná teroristov, tam by sadol granát, rovno strieľať," aj takéto výroky sa objavili v diskusii.

Čo v ľuďoch vyvoláva toľkú nenávisť, zostáva záhadou. Prípadom sa už zaoberajú aj vládne úrady.

TEPLICE/TEPLICKÝ DENNÍK

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Xenofóbia

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.