Stovky filmov a seriálov, obľúbené programy TV Markíza skôr ako v televízii, atraktívne športové prenosy, a to všetko bez reklám a bez viazanosti.
Vyskúšať na 7 dní zadarmoZa mrežami neprávom strávil 33 rokov. Daniela Saldanu z mesta Baldwin Park neďaleko Los Angeles v roku 1990 odsúdili na 45 rokov až doživotie. V máji 55-ročného muža prepustili na slobodu, informuje web Los Angeles Times.
Do väzenia ho poslali za pokus o vraždu. Incident sa odohral v roku 1989, keď skupina mužov začala po školskom zápase amerického futbalu strieľať na študentov, ktorých si pomýlila s členmi gangu.
Saldana a ďalší dvaja muži, Raul Vidal and April Gallegos, boli odsúdení za pokus o vraždu. Po vyše tri desaťročia Saldana trval na svojej nevine a tvrdil, že na mieste činu vtedy ani nebol.
Na slobodu sa už mohol dostať o niekoľko rokov skôr. V roku 2017 totiž Raul Vidal povedal komisii, ktorá sa zaoberá podmienečným prepustením, že streľbu mal na svedomí on a Saldana sa vtedy na mieste skutočne nenachádzal, uviedol okresný prokurátor Los Angeles George Gascón.
Prečítajte si tiež:
„Viem, že je to v rozpore s tým, čo hovorí spis, ale Daniel Saldana je mojou obeťou. V skutočnosti je nevinný,“ povedal Vidal podľa prepisu a ako druhého strelca označil iného muža.
Táto informácia sa však v tom čase nedostala k Saldanovi ani jeho právnikom. A to aj napriek tomu, že pri Vidalovom výsluchu bol prítomný aj jeden z prokurátorov.
Vo februári tohto roka spomínaná komisia odovzdala prepisy z Vidalovho pojednávania do kancelárie okresného prokurátora. Tá sa prípadom začala zaoberať a 11. mája sudca vyhlásil Saldanu za nevinného.
Prepusteného Saldanu sprevádzalo množstvo rodinných príslušníkov počas toho, keď hovoril počas tlačovej konferencie v centre mesta. „Bol to boj, každý deň sa prebúdzať s vedomím, že ste nevinný, aj napriek tomu som bol zavretý v cele, nepoznám právny systém, nemám peniaze,“ povedal.
Keď ho zatkli, mal 22 rokov. Podľa vlastných slov v čase streľby pracoval na stavbe a netušil, prečo ho spájali so zločinom.
“Mäsiar z Budče“ si za brutálnu vraždu manželky odsedí 21,5 roka za mrežami. Viac v reportáži:
Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo
„Ak dodržia oni svoje sľuby, náš parlament tiež dodrží ten svoj,“ uviedol prezident Recep Tayyip Erdogan. Podľa neho spája vláda amerického prezidenta Joea Bidena schválenie švédskej žiadosti o vstup do NATO práve s predajom stíhačiek F-16. Erdogan tiež uviedol, že turecký minister zahraničných vecí Hakan Fidan minulý týždeň v New Yorku rokoval o vstupe Švédska do NATO s americkým rezortným kolegom Antonym Blinkenom.
Z toho štyri boli deti. Juhoafrické mesto zasiahli prudké lejaky, ktoré spôsobili záplavy. „Operačné stredisko pre živelné pohromy má, žiaľ, potvrdených osem úmrtí spôsobených zásahom elektrickým prúdom,“ uvádza sa v oznámení. Obete podľa neho bývali v chatrčiach v okrajovej časti juhoafrickej metropoly.
Azerbajdžan minulý týždeň vykonal bleskovú vojenskú operáciu proti karabašským Arménom, v rámci ktorej sa mu prakticky podarilo získať kontrolu nad Náhorným Karabachom. Európska komisia sa obáva, že to vyvolá masový exodus obyvateľov z tohto sporného regiónu.
Spoločnosti prevážajúce ukrajinské obilie pre obavy z ruských útokov už niekoľko týždňov ukrývajú v noci svoje lode na rumunskom brehu rieky Dunaj. Diplomati z Európskej únie a USA rokovali o tomto ochrannom opatrení s rumunskými a ukrajinskými predstaviteľmi v auguste. Väčšina vyvážaného ukrajinského obilia v súčasnosti prechádza cez rumunský prístav Konstanca z dôvodu pokračujúcich ruských útokov na ukrajinské čiernomorské prístavy. (TASR)
Ide konkrétne o sedem obcí v ruskej Kurskej oblasti hraničiacej s Ukrajinou. Došlo k tomu po tom, ako tam ukrajinský dron zhodil výbušninu na rozvodňu elektrickej energie. Zranenia neutrpel žiaden z obyvateľov. tamojší gubernátor Roman Starovoit uviedol, že k obnove dodávok energie dôjde hneď, ako to bude možné.
Zomrel minulý piatok vo veku 98 rokov. Medzi účastníkmi poslednej rozlúčky s Napolitanom sú aj francúzsky prezident Emmanuel Macron a nemecký prezident Frank-Walter Steinmeier. Všetky vlajky na verejných budovách a talianskych diplomatických i konzulárnych zastupiteľstvách v zahraničí boli po úmrtí bývalého prezidenta spustené na pol žrde až do dňa pohrebu, ktorý je zároveň vyhlásený za deň štátneho smútku.