VIDEO: Španielske letoviská zaliala voda. Malého chlapca vyhodila z kočíka

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Prudké lejaky, ktoré nasledovali po dlhotrvajúcom suchu, premenili vo štvrtok v mestách na španielskom pobreží Stredozemného mora ulice na rieky. Tie zmietli autá a takmer aj niekoľko chodcov. V piatok o tom informovala tlačová agentúra Reuters.

Zábery z mesta Molina de Segura v juhovýchodnom regióne Murcía zachytávali chlapca, ako ho vyhodilo z kočíka, keď sa jeho matka snažila prejsť cez zaplavenú ulicu. Okoloidúci oboch vytiahol do bezpečia. Zakročil a zastavil aj ďalšieho člena rodiny, ktorý chcel prejsť cez ulicu s kočíkom druhýkrát.

Iné video z toho istého mesta ukázalo, ako sa vodič pokúsil prejsť červeným autom cez stúpajúcu záplavovú vodu, ale tá ho zmietla a odniesla ulicou o 50 metrov ďalej.

Hustý dážď postihol aj stredné Španielsko a hlavné mesto Madrid i jeho okolie.

Začiatkom týždňa španielske úrady preventívne zatvorili školy, univerzity a denné opatrovateľské centrá, pretože dažde spôsobili zaplavenie pivníc a potopili autá.

Po suchu prišli lejaky

Hoci dážď zapríčinil zmätok a ekonomické škody, mnohí ľudia v Španielsku ho privítali, pretože krajina smerovala k najsuchšej jari od začiatku meraní v roku 1961, ako uviedla štátna meteorologická agentúra AEMET. Zrážky v Španielsku od 1. októbra do 23. mája boli 27 percent pod priemerom pre toho obdobie.

Hustý dážď mal ďalej padať aj v piatok. AEMET varoval, že v provincii Castellón na východnom pobreží má v piatok úhrn zrážok dosiahnuť 12 centimetrov za 12 hodín.

Prečítajte si tiež:

Hasičské zbory v provincii Castellón oznámili, že najhoršie postihnutými oblasťami boli mestá Benicassim, Oropesa del Mar a Cabanes. Dodali, že podnikli tri záchranné akcie a odčerpávali vodu v 27 prípadoch.

Reuters doplnil, že záplavy postihli tento mesiac aj severné Taliansko. Pripravili o život najmenej 15 ľudí a bez domova ostalo približne 23.000 obyvateľov. Spôsobené škody tam dosahujú predbežnú výšku okolo sedem miliárd eur.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Prírodné javy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.