Súd rozhodol: Milenka premiéra využila tajnú službu, aby špehovala sokyňu

Prečítajte si, aký trest dostala.

Bývalá spolupracovníčka českého expremiéra Petra Nečasa Jana Nečasová (v tom čase Nagyová) dostala podmienečný trest za to, že nechala protiprávne sledovať vtedajšiu Nečasovu manželku Radku. Informoval o tom portál iDNES.cz

Súd pre prvý pražský obvod v stredu udelil neprávoplatné podmienečné tresty aj trojici spravodajcov, ktorí jej napomáhali. Proti rozsudku sa na mieste odvolali obhajcovia spravodajcov.

Sudkyňa Pavla Hlávková uložila Nečasovej za zneužitie právomoci dvojročný podmienečný trest a zákaz činnosti vo vedúcich funkciách štátnej správy. Hájková v odôvodnení rozsudku vysvetlila, že vtedajšia šéfka kabinetu českého expremiéra nemala oprávnenie poveriť pracovníkov Vojenského spravodajstva sledovať Radku Nečasovú a dvoch pracovníkov Úradu vlády.

Podľa sudkyne tým Jana Nečasová chcela spôsobiť Radke Nečasovej ujmu. Motívom mala byť nenávisť milenky k manželke vtedajšieho premiéra.

Podľa Hájkovej niekdajší český premiér Petr Nečas v procese vypovedal v prípade zneužitia vojenského spravodajstva nepravdivo a účelovo v prospech svojej súčasnej manželky Jany. Urobil tak podľa nej aj pre výrazne submisívne postavenie vo vzťahu.


"Výpoveď svedka Nečasa je v rozpore s vypočúvaniami," uzavrela sudkyňa podľa iDNES.cz.

PRAHA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme ČR

Dôležité udalosti