Útok na strednej škole: Páchateľ pobodal najmenej 20 žiakov

Útok na strednej škole v Pensylvánii
Zdroj: SITA

Útočníkom bol študent strednej školy s nožom v ruke.

Najmenej 20 spolužiakov zranil s nožom študent zo strednej školy pri Pittsburghu v americkom štáte Pensylvánia. Sedem zo študentov utrpelo ťažké zranenia, uviedla tlačová agentúra DPA. Iné zdroje hovorili o štyroch vážne zranených.

Štyri obete museli do nemocnice prepraviť vrtuľníkom, povedal Dave Stevens, hovorca mesta Murrysville. Útočníka zadržali a nachádza sa vo väzbe. Zranení študenti boli väčšinou vo veku 14 až 17 rokov, jedna obeť bola dospelá.

Zdroj: SITA

Útočníkom bol žiak Franklinovej regionálnej strednej školy, nemal spolupáchateľov. Presné okolnosti činu zatiaľ nie sú známe, ani vek páchateľa.

Študenti utrpeli najmä zranenia brucha a na chrbtoch. Ku krvavému činu došlo na začiatku vyučovania. Páchateľ útočil na chodbe a v triedach. Prvé komentáre amerických televízií si kládli otázku, prečo útočníka nemohli zastaviť.

Lekár Chris Kaufman informoval, že niektorí študenti utrpeli život ohrozujúce zranenia, hoci sa očakáva, že všetci ostanú nažive.

Zdroj: SITA


USA/SITA

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti

ONLINE: Podľa Medvedeva by zásah na Kryme zo strany krajiny NATO znamenal 3. svetovú vojnu ON-LINE
  • Akýkoľvek zásah súvisiaci so situáciou na polostrove Krym zo strany členského štátu Severoatlantickej aliancie sa rovná vyhláseniu vojny Rusku, ktorá by mohla viesť až k tretej svetovej vojne.

  • Ruská federácia je v platobnej neschopnosti, pretože veritelia nedostali na účet platbu úrokov.…

  • Pri Charkove sa hlavné zoskupenie ruských vojsk sústreďuje na zabránenie postupu ukrajinskej armády…