Zásnuby v kráľovskej rodine. Princ Harry požiadal o ruku prekrásnu herečku

Áno si povedia začiatkom budúceho roka.

Princ Harry (33) a americká herečka Meghan Markle (36) sú oficiálne zasnúbení. Harry, ktorý je v súčasnosti piaty v poradí na následníka britského trónu, požiadal svoju vyvolenú o ruku začiatkom tohto mesiaca v Londýne. Podľa kráľovského protokolu mu však nevestu musela schváliť aj kráľovná Alžbeta II.

Povolenie o herečkin vstup do kráľovskej rodiny mu dala len týždeň po jej 70. výročí svadby s princom Philipom, píše denník DailyMail. Snúbenci dostali požehnanie aj od nevestinej rodiny.

Pár, ktorý spolu randí približne 16 mesiacov, si povie áno na jar budúceho roka. Miesto svadby ale bližšie nešpecifikovali. V úvahe je Westminster Abbey, St Paul's Cathedral či Windsor Castle. Pravdepodobne ale počkajú do narodenia tretieho potomka Princa Williama a vojvodkyne Kate, ktorý by mal prísť na svet v apríli 2018.

Zdroj:Instagram/kensingtonpalace

Zaľúbenci tento rok strávia prvýkrát spolu Vianoce. Meghan, ktorá je už rozvedená, by mohla dostať titul princezná alebo vojvodkyňa zo Sussexu. Po svadbe budú žiť v Nottingham Cottage v Kensingtonskom paláci, v blízkosti princa Williama a Kate Middleton. 

Budúcich manželov, ktorí sa prvýkrát stretli v júli 2016, zoznámili priatelia. Princ pre médiá potvrdil tento vzťah o niekoľko mesiacov neskôr a zároveň im vyčítal, že zasahovali do osobného života Markleovej.

Dvojica sa však spolu po prvý raz objavila na verejnosti až v septembri, a to na dobročinnom športovom podujatí Invictus Games (Hry neporazených), ktoré princ Harry organizuje na podporu zranených veteránov.

Zdroj:Facebook/TheRoyalFamily

Oficiálne gratulácie

Oficiálne zásnuby princa Harryho potešili aj jeho brata princa Williama s manželkou Kate. Budúcim manželom zagratulovali aj v oficiálnom vyhlásení. „Z Harryho a Meghan sme nadšení. Bolo úžasné spoznávať Meghan a vidieť, akí sú spolu šťastní.“

Radosť neskrýva ani Harryho otec princ Charles. Z ich vzťahu sa veľmi teší. Oficiálne vyhlásenie vydala aj kráľovná Alžbeta s princom Philipom. Kráľovský pár uviedol, že snúbencom prajú všetko šťastie.

Princ Harry požiadal o Meghaninu ruku aj jej rozvedených rodičov. „Naša dcéra bola vždy láskavá a milujúca osoba. Vidieť ju po boku Harryho, ktorý má rovnako dobré vlastnosti, je pre rodičov zdroj veľkej radosti,“ povedali Thomas Markle a Doria Ragland.

Snúbencom zagratulovala aj premiérka Theresa May. „Chcela by som srdečne zagratulovať princovi Harrymu a Meghan Markle k ich zásnubám. Je to veľká oslava lásky dvoch milujúcich sa ľudí. Za seba, vládu a krajinu im želám veľa šťastia do budúcnosti.“

Jej predchodca, bývalý premiér David Cameron sa taktiež vyjadril k radostnej novine: „Gratulujem princovi Harrymu a Meghan Markle. Sú to skvelé správy. Želám im dlhý a šťastný spoločný život.“

LONDÝN/zv

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Kultúra

Dôležité udalosti