Zahraničné

Do autobusu so študentmi vletel kamión. Desať mŕtvych

REUTERS_usa-bus_crash_859web_jpg_bez_watermarku_1.jpg
Zdroj: Reuters

Nehoda nastala po tom, čo vodič kamiónu stratil kontrolu nad vozidlom

Obrovské nešťastie sa stalo včera na ceste v severnej Kalifornii, keď nákladné auto vrazilo do autobusu, ktorý prepravoval študentov strednej školy. Po zrážke je desať ľudí mŕtvych a 34 zranených.

Zdroj: Reuters

Nehoda nastala po tom, čo vodič kamiónu stratil kontrolu nad vozidlom a prešiel cez stredové zvodidlá do protismeru. Vrazil pritom zboku do osobného auta a následne čelne do výletného autobusu, v ktorom sa viezlo vyše 40 žiakov rôznych stredných škôl z oblasti Los Angeles, ako aj traja až štyria sprievodcovia. Autobus a nákladné auto začali po zrážke horieť.

Pri nehode prišli o život vodiči kamiónu i autobusu a osem študentov. Viacerých zranených previezli do nemocníc záchranárskymi vrtuľníkmi. Nie je jasné, či sa niekto spomedzi 34 zranených nachádza v ohrození života.

„Hovoríme o dvoch zničených vozidlách. Z nákladného auta nezostalo takmer nič," uviedol hovorca kalifornskej diaľničnej polície.
KALIFORNIA/Reuters,TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Krátka správa

V Náhornom Karabachu bolo násilne vysídlených vyše 10-tisíc ľudí, ktorí sú nútení bez jedla žiť pod holým nebom.

Uviedol to arménsky minister zahraničných vecí Ararat Mirzojan. Arménsko obvinilo Azerbajdžan z "etnických čistiek a masových zverstiev" voči arménskej populácii v Karabachu. Azerbajdžan tento región v priebehu utorka a stredy vojensky obsadil. (TASR)

Krátka správa

Ruské úrady počas protivojnových protestov zatkli vyše 20-tisíc ľudí za účasť na mierumilovných protestoch.

Vyhlásila expertka Organizácie spojených národov (OSN) Marijana Kacarovová počas diskusie o situácii v Rusku na pôde Rady OSN pre ľudské práva (UNHRC) v Ženeve. Kacarovová ďalej uviedla, že proti zatknutým bolo v Rusku vznesených 600 obvinení za "protivojnové aktivity". Pripomenula prípad Olega Orlova z ruskej mimovládnej neziskovej organizácie na ochranu ľudských práv Memorial, ktorá minulý rok získala Nobelovu cenu za mier. Orlov je jedným z obvinených a hrozí mu 15 rokov za mrežami. (TASR)