Zahraničné

Krásna školáčka sa obesila. Otec obviňuje sociálne siete a internet

article-2601532-1CFFA5DD00000578-639_306x648.jpg

Vraj nezvládla tlak 21. storočia.

Školáčka z Yorkshiru a obesila, pretože sa nevedela vyrovnať s tlakom 21. Storočia. Otec jej smrť pripisuje sociálnym sieťam a novým mobilným technológiám.

Rodina 15- ročnej Olivie Glennieovej ani netušila, že sa so školáčkou niečo deje. Jej otec Alex tvrdí, že neustále 24-hodinové spojenie s Facebookom a internetom jej vzalo mladosť, a ani si neuvedomujeme, aké je to nebezpečné.

Oliviu našli visieť na psej vôdzke na strome v septembri minulého roku. Aj keď ju resuscitovali a previezli do nemocnice, o päť dní na to zomrela. Tínedžerka bola populárna a navonok pôsobila šťastne.

Zdroj: DailyMail

„Neviem, čo sa jej odohrávalo v mysli. Ani nám to asi nikto už nepovie. Navonok vyzerala spokojne, no o jej tajomstvách a problémoch s priateľmi a jej vzhľadu nikto netušil. Rodičia by si mali viac všímať skryté signály. Deti rastú prirýchlo. Internet, sociálne siete a mobily plné funkcií na nich vytvárajú obrovský tlak," povedal otec pre denník DailyMail.

Podľa jej priateľov bola Olivia smutná z rozchodu a mala sebapoškodzovacie sklony. Jej rodičia o tom nevedeli. Priatelia však netušili, že by sa chcela pokúsiť o samovraždu. Stalo sa tak len párd dní po sestrinej svadbe.

Rodičia sa rozhodli darovať jej orgány, a tak zachránili troch ľudí. „Teraz žije v tele niekoho iného," dodal v rozhovore otec.

Zdroj: DailyMail

YORKSHIRE/DailyMail, zv

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Krátka správa

Polícia v Indii vykonala razie v domoch novinárov a aktivistov.

Išlo najmenej o ôsmich novinárov a aktivistov. Prehĺbili sa tým obavy z potláčania slobody médií v krajine. Polícia prehľadala v hlavnom meste Naí Dillí a v Bombaji príbytky novinárov spravodajského webu NewsClick, ktorý vydáva správy v angličtine. Indické orgány naň podali žalobu už v roku 2021 za údajné financovanie zo zahraničia. (TASR)

Krátka správa

Nehoda minibusu v Turecku. Zahynula švajčiarska turistka, ranených je 11 ľudí.

Minibus viezol švajčiarskych turistov z letiska v Antalyi do hotela v meste Manavgat, približne 67 kilometrov východne od letiska. Narazil do stojaceho nákladného auta na ceste v meste Antalya na pobreží Stredozemného mora. Turistku, ktorá zahynula, identifikovali ako 44-ročnú Dianu Meyerovú. Zranených ľudí previezli do nemocnice. (TASR)

Krátka správa

Pri útoku džihádistov v Nigeri prišlo o život najmenej 29 vojakov.

Džihádisti na vojakov zaútočili s „improvizovanými výbušnými zariadeniam a kamikadze vozidlami“, pričom sa ich na atentáte podieľalo najmenej sto. „Niekoľko desiatok teroristov“ zahynulo, uviedol nigerský rezort vnútra. V súvislosti s incidentom vyhlásili v krajine trojdňový štátny smútok.