Zahraničné

„Kapitánka" Kate porazila Williama na pretekoch. Hneď dvakrát

Preteky na jachte medzi Kate a Williamom na Novom Zélande
Zdroj: SITA

Pri svojej návšteve Nového Zélandu si vyskúšali preteky na plachetniciach.

Britská vojvodkyňa Kate dvakrát porazila svojho manžela princa Williama v priateľskom súboji veľkých plachetníc, ktorý sa uskutočnil vo vodách prístavu novozélandského mesta Auckland.

Plachetnice, aké sa zúčastňujú regaty Amerického pohára, však členovia britskej kráľovskej rodiny neriadili sami. Vojvodkyni oblečenej v štýlovom námorníckom tričku pomáhal skipper novozélandského reprezentačného tímu Dean Barker, Williamovi sekundoval Grant Dalton, manažér reprezentácie a dlhoročný účastník jachtárskych pretekov okolo sveta.

Zdroj: SITA

Rovnako ako počas štvrtkovej návštevy prominentnej dvojice v leteckom múzeu aj dnes v aucklandskom prístave Waitemata pršalo, čo však neodradilo stovky ľudí, ktorí lemovali nábrežie a držali palce nesmierne populárnemu kráľovskému páru.

Po pretekoch sa William a Kate odviezli na obojživelnom plavidle Sealegs, z ktorého za jasotu nadšeného davu vystúpili suchou nohou v súkromnom prístave plachetníc Westpark.

Zdroj: SITA

V sobotu sa kráľovský pár chystá na návštevu mesta Hamilton, ktoré je štvrtou najväčšou mestskou aglomeráciou na Novom Zélande.

Princ William s manželkou Kate a osemmesačným princom Georgeom sa na Novom Zélande zdržia do 16. apríla. Potom navštívia Austráliu.

Zdroj: SITA
 

https://www.youtube.com/watch?v=EFCUG0TINrk


AUCKLAND/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.