Indický úradník pre utopený telefón nechal z nádrže vypustiť 2 milióny litrov vody

Z nádrže vypustil dva milióny litrov vody.
Z nádrže vypustil dva milióny litrov vody. Ilustračná snímka. Zdroj: Profimedia.sk

Indický vládny úradník vypustil z vodnej nádrže približne dva milióny litrov vody, ktoré mohli byť využité na zavlažovanie poľnohospodárskej pôdy. Konal tak po tom, čo mu pri robení „selfie“ spadol telefón do nádrže.

Potravinový inšpektor Rajesh Vishwa bol na dovolenke pri priehrade Kherkatta v stredoindickom štáte Chhattisgarh. Keď mu spadol telefón do vody, ihneď volal potápačov. Telefón však po hodinách nenašli, a tak úradník zakročil ešte ráznejšie – nechal doviesť čerpadlo, informuje BBC.

Čerpadlo bežalo niekoľko dní a vyprázdnilo dva milióny litrov vody. Úradník trval na tom, že má na to povolenie. Akciu na záchranu telefónu prerušil až ďalší úradník z vodných zdrojov a Vishwa okamžite zbavili funkcie.

Prečítajte si tiež:

Zneužil svoju funkciu

ABC News priniesli informáciu, že úradník nemal oficiálne potvrdenie na vypustenie nádrže, a tým zneužil svoju funkciu.

"Vishwa bol s okamžitou platnosťou suspendovaný za zneužitie svojej pozície tým, že v letných horúčavách vyčerpal z vodného toku milióny litrov vody, aby našiel svoj mobilný telefón, čo je neprijateľné," uviedol predstaviteľ okresu Kanker Priyanka Shukla.

Prečítajte si tiež:

Za svojím činom si stojí

Vishwa s obvineniami nesúhlasí a stojí si za tým, že svoju funkciu nezneužil. Podľa jeho slov bola voda „aj tak v nepoužiteľnom stave.“ Svoj telefón sa snažil zachrániť preto, lebo v ňom údajne mali byť citlivé vládne informácie.

Úradníkov telefón sa nakoniec na dne nádrže našiel – po troch dňoch vo vode bol však úplne nefunkčný.

Pozrite si archívnu reportáž o Oravskej priehrade:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zaujímavosti

Dôležité udalosti

Krátka správa

Turecko schváli vstup Švédska do NATO, ak USA umožnia predaj F-16tiek.

„Ak dodržia oni svoje sľuby, náš parlament tiež dodrží ten svoj,“ uviedol prezident Recep Tayyip Erdogan. Podľa neho spája vláda amerického prezidenta Joea Bidena schválenie švédskej žiadosti o vstup do NATO práve s predajom stíhačiek F-16. Erdogan tiež uviedol, že turecký minister zahraničných vecí Hakan Fidan minulý týždeň v New Yorku rokoval o vstupe Švédska do NATO s americkým rezortným kolegom Antonym Blinkenom.

Krátka správa

Počas záplav v Kapskom Meste zabila elektrina osem ľudí.

Z toho štyri boli deti. Juhoafrické mesto zasiahli prudké lejaky, ktoré spôsobili záplavy. „Operačné stredisko pre živelné pohromy má, žiaľ, potvrdených osem úmrtí spôsobených zásahom elektrickým prúdom,“ uvádza sa v oznámení. Obete podľa neho bývali v chatrčiach v okrajovej časti juhoafrickej metropoly.

Krátka správa

EÚ poskytne päť miliónov eur na humanitárnu pomoc pre ľudí z Náhorného Karabachu.

Azerbajdžan minulý týždeň vykonal bleskovú vojenskú operáciu proti karabašským Arménom, v rámci ktorej sa mu prakticky podarilo získať kontrolu nad Náhorným Karabachom. Európska komisia sa obáva, že to vyvolá masový exodus obyvateľov z tohto sporného regiónu.

Krátka správa

Ukrajina ukrýva lode s obilím na rumunskej strane Dunaja.

Spoločnosti prevážajúce ukrajinské obilie pre obavy z ruských útokov už niekoľko týždňov ukrývajú v noci svoje lode na rumunskom brehu rieky Dunaj. Diplomati z Európskej únie a USA rokovali o tomto ochrannom opatrení s rumunskými a ukrajinskými predstaviteľmi v auguste. Väčšina vyvážaného ukrajinského obilia v súčasnosti prechádza cez rumunský prístav Konstanca z dôvodu pokračujúcich ruských útokov na ukrajinské čiernomorské prístavy. (TASR)

Krátka správa

Viaceré pohraničné obce v Rusku sú bez prúdu, údajne po dronovom útoku Ukrajiny.

Ide konkrétne o sedem obcí v ruskej Kurskej oblasti hraničiacej s Ukrajinou. Došlo k tomu po tom, ako tam ukrajinský dron zhodil výbušninu na rozvodňu elektrickej energie. Zranenia neutrpel žiaden z obyvateľov. tamojší gubernátor Roman Starovoit uviedol, že k obnove dodávok energie dôjde hneď, ako to bude možné.

Krátka správa

Taliansko sa štátnym pohrebom lúči s exprezidentom Giorgiom Napolitanom.

Zomrel minulý piatok vo veku 98 rokov. Medzi účastníkmi poslednej rozlúčky s Napolitanom sú aj francúzsky prezident Emmanuel Macron a nemecký prezident Frank-Walter Steinmeier. Všetky vlajky na verejných budovách a talianskych diplomatických i konzulárnych zastupiteľstvách v zahraničí boli po úmrtí bývalého prezidenta spustené na pol žrde až do dňa pohrebu, ktorý je zároveň vyhlásený za deň štátneho smútku.