Na trhu sa objavila kontroverzná kniha. Pápeža Františka opisuje ako diktátora

Pápež František
Zdroj: TASR

Elektronické dielo sa predáva za necelých osem eur.

Na predvianočnom knižnom trhu sa v uplynulých dňoch objavila elektronická kniha autora publikujúceho pod pseudonymom Marcantonio Colonna, ktorý v nej mimoriadne ostro kritizuje pontifikát súčasného pápeža Františka.

Elektronickú knihu, ktorá sa predáva za necelých osem eur, vydali v uplynulom týždni v taliančine pod názvom Il Papa dittatore a začiatkom tohto týždňa i v angličtine pod názvom The Dictator Pope. Informáciu priniesla v stredu tlačová agentúra APA.

Autor popisuje v diele argentínskeho pápeža ako niekoho, kto podriaďuje Rímsku kúriu teroristickému režimu, umlčuje kritikov a súčasne je personálne dezorganizovaný. O hlave katolíckej cirkvi sa na 140 stránkach nezmieňuje ani jediný raz pozitívne. Medzi konzervatívnymi blogermi, ale aj na sociálnych sieťach vyvolalo zverejnenie tejto elektronickej knihy sčasti prudké výmeny názorov.

Mnohí z reagujúcich vyčítajú autorovi nielen obsahové nedostatky, ale aj fakt, že zostáva v anonymite a nehlási sa tak k svojim tézam. Pseudonym si autor požičal od admirála, niekdajšieho druhého muža Sicílie Marcantonia Colonnu (1535-1584), ktorého pápež Pius IV. najskôr vyhnal z Ríma, aby ho jeho nástupca Pius V. napokon po úspechoch voči Svätej stolici na strane Španielska poveril vedením protitureckej misie.

VATIKÁN/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Kritika

Dôležité udalosti