Pre strach zo svojej manželky klamal polícii. Teraz mu hrozí 8 rokov väzenia

Bál sa hnevu svojej ženy, teraz je obvinený z podania nepravdivej výpovede.
Bál sa hnevu svojej ženy, teraz je obvinený z podania nepravdivej výpovede. Ilustračná snímka. Zdroj: Profimedia.sk

V poľskom meste Lodž podal muž v stredných rokoch krivé svedectvo na polícii, po čom mu hrozí osem rokov väzenia. Dôvodom, prečo si muž celý príbeh vymyslel, mal byť strach zo svojej manželky.

Začiatkom apríla vo večerných hodinách bola privolaná poľská policajná hliadka k napadnutiu 55-ročného muža. Po príchode na miesto našli poškodeného, ktorý im detailne popísal incident. Mal byť napadnutý a okradnutý dvoma neznámymi mužmi, píše Polsat News.

Malo sa to stať krátko po tom, ako išiel vyvenčiť psa. Neznámi páchatelia ho údajne udreli od chrbta, pričom spadol na zem a následne sa mu mali vyhrážať zbraňou. Všimli je jeho svadobnú obrúčku a prikázali mu, aby im ju dal. Následne z miesta ušli.

Prečítajte si tiež:

Trest ho neminie

Policajti si počas vyšetrovania prípadu všimli, že je mužova výpoveď podozrivá. Nakoniec sa sám priznal, že všetko čo povedal, bolo vymyslené. Ako dôvod svojej krivej výpovede uviedol strach z vlastnej manželky. Obrúčku jednoducho predal.

Bál sa hnevu svojej ženy, teraz je obvinený z podania nepravdivej výpovede a hrozí mu až osem rokov väzenia.

Pozrite si reportáž z archívu o domácom násilí:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Krátka správa

Turecko schváli vstup Švédska do NATO, ak USA umožnia predaj F-16tiek.

„Ak dodržia oni svoje sľuby, náš parlament tiež dodrží ten svoj,“ uviedol prezident Recep Tayyip Erdogan. Podľa neho spája vláda amerického prezidenta Joea Bidena schválenie švédskej žiadosti o vstup do NATO práve s predajom stíhačiek F-16. Erdogan tiež uviedol, že turecký minister zahraničných vecí Hakan Fidan minulý týždeň v New Yorku rokoval o vstupe Švédska do NATO s americkým rezortným kolegom Antonym Blinkenom.

Krátka správa

Počas záplav v Kapskom Meste zabila elektrina osem ľudí.

Z toho štyri boli deti. Juhoafrické mesto zasiahli prudké lejaky, ktoré spôsobili záplavy. „Operačné stredisko pre živelné pohromy má, žiaľ, potvrdených osem úmrtí spôsobených zásahom elektrickým prúdom,“ uvádza sa v oznámení. Obete podľa neho bývali v chatrčiach v okrajovej časti juhoafrickej metropoly.

Krátka správa

EÚ poskytne päť miliónov eur na humanitárnu pomoc pre ľudí z Náhorného Karabachu.

Azerbajdžan minulý týždeň vykonal bleskovú vojenskú operáciu proti karabašským Arménom, v rámci ktorej sa mu prakticky podarilo získať kontrolu nad Náhorným Karabachom. Európska komisia sa obáva, že to vyvolá masový exodus obyvateľov z tohto sporného regiónu.

Krátka správa

Ukrajina ukrýva lode s obilím na rumunskej strane Dunaja.

Spoločnosti prevážajúce ukrajinské obilie pre obavy z ruských útokov už niekoľko týždňov ukrývajú v noci svoje lode na rumunskom brehu rieky Dunaj. Diplomati z Európskej únie a USA rokovali o tomto ochrannom opatrení s rumunskými a ukrajinskými predstaviteľmi v auguste. Väčšina vyvážaného ukrajinského obilia v súčasnosti prechádza cez rumunský prístav Konstanca z dôvodu pokračujúcich ruských útokov na ukrajinské čiernomorské prístavy. (TASR)

Krátka správa

Viaceré pohraničné obce v Rusku sú bez prúdu, údajne po dronovom útoku Ukrajiny.

Ide konkrétne o sedem obcí v ruskej Kurskej oblasti hraničiacej s Ukrajinou. Došlo k tomu po tom, ako tam ukrajinský dron zhodil výbušninu na rozvodňu elektrickej energie. Zranenia neutrpel žiaden z obyvateľov. tamojší gubernátor Roman Starovoit uviedol, že k obnove dodávok energie dôjde hneď, ako to bude možné.

Krátka správa

Taliansko sa štátnym pohrebom lúči s exprezidentom Giorgiom Napolitanom.

Zomrel minulý piatok vo veku 98 rokov. Medzi účastníkmi poslednej rozlúčky s Napolitanom sú aj francúzsky prezident Emmanuel Macron a nemecký prezident Frank-Walter Steinmeier. Všetky vlajky na verejných budovách a talianskych diplomatických i konzulárnych zastupiteľstvách v zahraničí boli po úmrtí bývalého prezidenta spustené na pol žrde až do dňa pohrebu, ktorý je zároveň vyhlásený za deň štátneho smútku.