Petrohrad sa mal cez víkend kúpať v krvi. Rusom pomohli Američania

Prezident Vladimír Putin a Donald Trump.
Zdroj: TASR/AP

Bunka plánovala počas tohto víkendu zrealizovať samovražedné útoky na ciele v meste a zabiť obyvateľstvo, uviedla vo vyhlásení FSB.

Informácie od americkej Ústrednej spravodajskej služby (CIA) pomohli Rusku zmariť sériu plánovaných útokov v Petrohrade vrátane ataku na tamojšiu Kazanskú katedrálu. Informoval o tom v nedeľu Kremeľ.

Ruský prezident Vladimir Putin telefonoval v tejto súvislosti americkému kolegovi Donaldovi Trumpovi a poďakoval sa mu za spoluprácu. Teroristov, ktorí plánovali útoky v Petrohrade zadržala podľa neho ruská polícia vďaka informácií, ktoré jej poskytla americká CIA.

Informácie získané od CIA boli dostatočne adekvátne, aby viedli k dolapeniu a zadržaniu podozrivých osôb, ktoré plánovali útoky v Kazanskej katedrále a na ďalších miestach v meste, povedal v nedeľu Putin Trumpovi v telefonáte.

Putin sa ďalej zaviazal, že ruská strana bude varovať americké úrady, pokiaľ sa dostane k podobným informáciám o hroziacom útoku v USA, uviedla agentúra Interfax.

Ruská Federálna bezpečnostná služba (FSB) zverejnila v piatok vyhlásenie, podľa ktorého zadržala sedem členov bunky podporovateľov džihádistickej skupiny Islamský štát (IS) a zhabala značné množstvo výbušnín, zbraní a literatúry s extrémistickým obsahom, dodala agentúra AP.

Bunka plánovala počas tohto víkendu zrealizovať samovražedné útoky na ciele v meste a zabiť obyvateľstvo, uviedla vo vyhlásení FSB.

MOSKVA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Fsb

Dôležité udalosti