V Melbourne vrazilo auto do ľudí, teroristické pozadie polícia vylúčila

Dračia nevesta
Zdroj: TASR

Do davu vpálil auto 32-ročný muž afganského pôvodu.

Osobné auto vrazilo vo štvrtok počas podvečernej dopravnej špičky do davu chodcov na hlavnej železničnej stanici Flinders Street v austrálskom Melbourne. S odvolaním sa na oznámenie tamojšej polície o tom informovala agentúra DPA. 

BBC uviedla, že sa pri incidente zranilo najmenej 14 ľudí. Počty o zraneniach sa rôznia, niektoré médiá písali až o najmenej 19 zranených.

Napojenie na teroristov nepotvrdili

Do davu vpálil auto 32-ročný muž afganského pôvodu, ktorý podľa BBC okrem užívania drog trpí aj psychickými problémami. Polícia uviedla, že išlo o úmyselný čin. Napojenie na teroristov však vylúčili.

Vodiča zadržal policajt mimo služby, ktorý uviedol, že muž bol v aute sám. Pri zatýkani kládol odpor. Policajt utrpel zranenia ramena a ruky, potom ho rovnako ako zadržaného previezli do nemocnice.

Na mieste zatkli aj druhého 24-ročného muža. Ten si hororovú scénu nakrúcal a na chrbte mal batoh s nožmi. "Zdá sa, že mladší zadržaný sa na incidente nepodieľal, no stále ho vypočúvame," uviedli.

Zdroj: TASR

Ľudia lietali všade naokolo

Auto "narazilo do množstva chodcov" pri stanici Flinders Street, ktorá je rušným dopravným uzlom v centre mesta, uviedla polícia austrálskeho štátu Viktória. V tom čase sa tam nachádzalo množstvo ľudí, ktorí sa ponáhľali na vianočné nákupy.

Podľa správy DPA prešlo biele auto SUV značky Suzuki o 16.40 h miestneho času (6.40 h SEČ) na hlavnej križovatke pri stanici na červenú a vrazilo do prechádzajúcich chodcov. Svedkovia uviedli, že auto úmyselne zrýchlilo a zastavila ho až zábrana na zemi. Jeden z nich pre rozhlasovú stanicu 3AW povedal, že "ľudia lietali všade okolo" a auto vletelo do križovatky možno až rýchlosťou 80 kilometrov za hodinu.

Zranené dieťa

Zábery z miesta činu zobrazujú množstvo zranených a ľudí na zemi.

Na mieste zasahovali sanitky. Zdravotníci previezli s vážnymi zraneniami do nemocnice niekoľko osôb vrátane dieťaťa v predškolskom veku s poranením hlavy. 

Polícia vyzvala ľudí, aby sa zmienenej oblasti vyhli.


MELBOURNE/kacs, pg

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Melbourne

Dôležité udalosti