Zahraničné

Čech v Nórsku, ktorý stratil pamäť, už hovorí po česky. Prezradil zaujímavosti

Čech, ktorý v Nórsku stratil pamäť si hovorí "John Smith".
Čech, ktorý v Nórsku stratil pamäť si hovorí "John Smith". Zdroj: TVNOVINY.sk

S českou políciou mal spolupracovať na veľkom prípade.

Čech, ktorého našli v nórskom Oslu, si už vraj začal spomínať na svoj minulý život a rozpráva už po česky. Pomôcť mu k tomu mal telefonický rozhovor s otcom. Správu priniesla nórska televízia NRK.

„Popoludní sme spolu rozprávali asi tri hodiny. Som šťastný, bol to príjemný rozhovor," povedal v sobotu večer muž, ktorý si zatiaľ hovorí „John Smith".

Počas rozhovoru si mal rozpamätať na viacero vecí z minulosti. Vrátil sa mu tiež rodný jazyk. Doteraz síce češtine rozumel, no hovoril výhradne anglicky, píše portál TN.cz.

„Postupne som si zvykol hovoriť česky. Bolo to čudné, ako sa mi tá čeština vrátila. Rozprávali sme sa o detstve a o všetkom, čo sa stalo v mojej práci a o novinároch pred domom mojich rodičov. Zdá sa, že som mal dobrý život," dodal.

Zdroj: TVNOVINY.sk

Otec stratenému synovi vysvetlil, že pracoval v oblasti počítačoch a ekonomiky a bol konzultantom českej polície. Pracovať vraj mal na veľkom prípade. Otec si myslel, že odletel na Nový Zéland.

O pomoc pri hľadaní totožnosti mladého muža požiadala nórska polícia, ktorá ho našla na ulici v Osle v snehovom záveji. Nemal doklady, mal viaceré zranenia a nepamätal si ani meno, ani odkiaľ pochádza. Na výzvu reagovala mužovi rodičia v Českej republike.

OSLO/TVNOVNIY.sk,tn.cz,ml

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.