Medaila za odvahu: Žena v MHD zastavila útočníka, ktorý rozbil mužovi fľašu o hlavu

Polícia po výbuchu prehľadáva okolie pri uzatvorenej stanici metra Varby Gard.
Polícia po výbuchu prehľadáva okolie pri uzatvorenej stanici metra Varby Gard. Zdroj: Youtube/ Týdeník Policie

Úder do hlavy päsťou, potom fľašou a napokon kopanec. Agresor bezdôvodne napadol iného cestujúceho.

Začiatkom decembra sa v ostravskej MHD odohral brutálny útok na jedného z cestujúcich (34). Muž sediaci za ním ho bezdôvodne udrel do hlavy, následne mu o ňu rozbil fľašu a na záver ho ešte kopol. Besnenie zastavila až 27-ročná žena, ktorá vytiahla legálne držanú zbraň. Za jej odvahu dostala medailu.

„Zásah ženy v krízovom okamžiku zrejme zabránil ťažkému následku na zdraví obete," citoval krajskú policajnú hovorkyňu Gabrielu Holčákovú web iDnes.cz.

Medailu riaditeľa Krajského riaditeľstva Moravskosliezkeho kraja udelil žene, ktorá sedela vedľa obete, Tomáš Kužel. Hrdinka si však želá zostať v anonymite.

Násilník sa po zásahu upokojil, naspäť si sadol a neskôr vystúpil z električky. Potom, čo sa videozáznam z incidentu dostal do českých médií, sa útočník sám prihlásil na polícii. Svoj čin oľutoval a vyhovoril sa na alkohol. Opitý cestoval za zábavou na známu Stodolní ulicu. Polícia prípad stále vyšetruje a vypočúva ďalších svedkov. Po znaleckých posudkoch rozhodne o právnej klasifikácií činu.

Zdroj: YouTube/ Týdeník Policie

OSTRAVA/ tvnoviny.sk, ml

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti