Stovky filmov a seriálov, obľúbené programy TV Markíza skôr ako v televízii, atraktívne športové prenosy, a to všetko bez reklám a bez viazanosti.
Vyskúšať na 7 dní zadarmoRuský veľvyslanec v Británii Andrej Kelin varoval pred eskaláciou vojny na Ukrajine v spojitosti s tým, že Londýn a ďalšie krajiny Západu vyčleňujú ďalšie zbrane na pomoc Kyjevu. TASR správu prevzala od agentúry DPA.
Kelin v rozhovore pre britskú stanicu BBC uviedol, že kroky krajín NATO, a to najmä Spojeného kráľovstva, riskujú predĺženie a "nový rozmer" vojny.
Prečítajte si tiež:
Rusko má podľa veľvyslanca k dispozícii "obrovské zdroje" a napriek tomu, že vojna na Ukrajine trvá už viac ako rok, jeho krajina v nej ešte nezačala konať s plnou vážnosťou.
"Skôr či neskôr, samozrejme, môže táto eskalácia nabrať nový rozmer, ktorý nepotrebujeme a nechceme. Mier môžeme dosiahnuť zajtra," poznamenal Kelin.
Na otázku ohľadom množiacich sa dôkazov o vojnových zločinov Ruska Kelin odpovedal, že týchto zločinov sa dopúšťa Ukrajina. Zároveň dodal, že Organizácia Spojených národov (OSN) nemá právomoc takéto zločiny vyšetrovať.
Pozrite si aj archívnu reportáž o ruskom ostreľovaní Ukrajiny
Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo
„Ak dodržia oni svoje sľuby, náš parlament tiež dodrží ten svoj,“ uviedol prezident Recep Tayyip Erdogan. Podľa neho spája vláda amerického prezidenta Joea Bidena schválenie švédskej žiadosti o vstup do NATO práve s predajom stíhačiek F-16. Erdogan tiež uviedol, že turecký minister zahraničných vecí Hakan Fidan minulý týždeň v New Yorku rokoval o vstupe Švédska do NATO s americkým rezortným kolegom Antonym Blinkenom.
Z toho štyri boli deti. Juhoafrické mesto zasiahli prudké lejaky, ktoré spôsobili záplavy. „Operačné stredisko pre živelné pohromy má, žiaľ, potvrdených osem úmrtí spôsobených zásahom elektrickým prúdom,“ uvádza sa v oznámení. Obete podľa neho bývali v chatrčiach v okrajovej časti juhoafrickej metropoly.
Azerbajdžan minulý týždeň vykonal bleskovú vojenskú operáciu proti karabašským Arménom, v rámci ktorej sa mu prakticky podarilo získať kontrolu nad Náhorným Karabachom. Európska komisia sa obáva, že to vyvolá masový exodus obyvateľov z tohto sporného regiónu.
Spoločnosti prevážajúce ukrajinské obilie pre obavy z ruských útokov už niekoľko týždňov ukrývajú v noci svoje lode na rumunskom brehu rieky Dunaj. Diplomati z Európskej únie a USA rokovali o tomto ochrannom opatrení s rumunskými a ukrajinskými predstaviteľmi v auguste. Väčšina vyvážaného ukrajinského obilia v súčasnosti prechádza cez rumunský prístav Konstanca z dôvodu pokračujúcich ruských útokov na ukrajinské čiernomorské prístavy. (TASR)
Ide konkrétne o sedem obcí v ruskej Kurskej oblasti hraničiacej s Ukrajinou. Došlo k tomu po tom, ako tam ukrajinský dron zhodil výbušninu na rozvodňu elektrickej energie. Zranenia neutrpel žiaden z obyvateľov. tamojší gubernátor Roman Starovoit uviedol, že k obnove dodávok energie dôjde hneď, ako to bude možné.
Zomrel minulý piatok vo veku 98 rokov. Medzi účastníkmi poslednej rozlúčky s Napolitanom sú aj francúzsky prezident Emmanuel Macron a nemecký prezident Frank-Walter Steinmeier. Všetky vlajky na verejných budovách a talianskych diplomatických i konzulárnych zastupiteľstvách v zahraničí boli po úmrtí bývalého prezidenta spustené na pol žrde až do dňa pohrebu, ktorý je zároveň vyhlásený za deň štátneho smútku.