Advokát Terezy prehovoril o jej stave. Termín súdu sa blíži

Britský chirurg Simon Bramhall.
Zdroj: TV Markíza

Verdikt bude možno známy už v stredu.

Tereza H. požiadala o pomoc úrady v Českej republike. Termín konzulárnej schôdzky zatiaľ ale nebol stanovený. Tento týždeň má prebehnúť súd, ktorý rozhodne o ďalšom osude 21-ročnej Češky, ktorú zatkli v Pakistane s drogami. Jej advokát prehovoril o zdravotnom stave svojej klientky, informuje tn.cz.

"Aj naďalej je naša ambasáda v Islamabade v kontakte s jej právnym zástupcom a jej rodinou. Podľa informácií, ktoré máme v tejto chvíli k dispozícii od jej advokáta, je vzhľadom na okolnosti v relatívne dobrom fyzickom stave," povedala Irena Valentová z českého ministerstva zahraničia.

Tereza už požiadala o pomoc české úrady a dala povolenie ku konzulárnej návšteve. "Avšak v rámci stanoveného postupu bola jej žiadosť zaslaná na Ministerstvo zahraničných vecí a Ministerstvo vnútra v Pakistane, ktoré musia návštevu zástupcom našej ambasády povoliť a s ktorými je naša ambasáda v kontakte od samotného zadržania dotknutej," spresnila hovorkyňa Valentová.

Termín súdu, pri ktorom sa rozhodne o ďalšom osude Terezy, sa blíži. "Mal by sa uskutočniť v tomto týždni, a to po skončení väzby. Na súde by mal byť prítomný aj zástupca našej ambasády," dodala Valentová s tým, že zrejme bude v stredu. Termín sa však môže ešte zmeniť.

Pokiaľ bude Tereza odsúdená na odňatie slobody, bude zložité zariadiť jej prevoz do Česka, kde by si svoje väzenie odpykala. Medzi Českom a Pakistanom nie sú uzatvorené obojstranné zmluvy o odovzdávaní väzňov. V Česku v súčasnosti ani nie je žiadny väzeň z Pakistanu.

PRAHA/kacs

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Tereza H

Dôležité udalosti