Najlepší herec v hlavnej úlohe: Timothée Chalamet

Timothée Chalamet
Zdroj: Profimedia.sk

Americký herec je v histórii Oscarov tretím najmladším nominovaným umelcom.

Americký herec Timothée Chalamet má len 22 rokov, ale už teraz sa môže pochváliť desiatkami nominácii na filmové ocenenia. Niekoľko z nich premenil aj na sošky, na ktoré mu zrejme jedna polica v obývacej izbe nestačí.

Teraz je nominovaný na tú najcennejšiu sošku - Oscara. Predsedov a porotu filmovej Akadémie zaujal svojím výkonom v snímke Call Me by Your Name. Stvárnil 17-ročného Elieho, ktorý žije vo veľkej vile zo 17. storočia na Talianskej riviére. Dej je zasadený do roku 1983.

Do domu jeho rodičov príde prázdninový hosť, 24-ročný pekný a bohémsky americký študent Oliver, ktorý spolupracuje na projekte s Elieho otcom. Kým Oliver je fascinovaný krásou umenia, Elie je zase fascinovaný ním...

Chalamet odštartoval hereckú kariéru v krátkych filmoch. Viac zažiaril v seriáli Homeland. Prvýkrát si zahral vo filme v snímke Men, Women & Children (2014) a ten istý rok aj v snímke Interstellar od Christophera Nolana.

Tento rok sa objavil v dvoch filmoch nominovaných na Oscara. Okrem snímky Call Me by Your Name aj v režisérskom debute Grety Gerwig s názvom Lady Bird.

Za postavu Elieho v prvej spomínanej snímky má na konte nominácie nielen na Oscara, ale aj na Zlatý glóbus, Screen Actors Guild Award a BAFTA. Je tretím najmladším hercom v histórii, ktorý je nominovaný na Cenu akadémie. 


USA/ nt

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Kultúra

Dôležité udalosti