Zahraničné

Srdcervúce esemesky kórejských študentov z potápajúcej sa lode

Bez názvu.png
Zdroj: Reuters

Počas katastrofy ich poslali rodičom.

Média obletela zarmucujúca správa. Rodičia nezvestných stredoškolákov dostali sms-ky od svojich detí z potápajúceho sa trajektu. Správy odhaľujú to, že deti si boli vedomé katastrofy a obávali sa najhoršieho.

Jedno z nich napísalo matke: „Mami, ľúbim ťa." Na čo jej mama odpísala: „Aj ja teba ľúbim. Prečo mi to píšeš?" Potom sa konverzácia prerušila.

Správu dostal aj otec nezvestného dievčatka: „Tati, nemôžem sa dostať von, loď je príliš kolmo." Otec na ňu naliehal, aby to skúšala , no ona odpísala, že sa to nedá.

Šanca, že prežili v mrazivej vode, v ktorej stačí hodina, aby ľudský organizmus zlyhal, je minimálna.

Zdroj: Reuters

Juhokórejská pobrežná stráž zverejnila video, ktoré ukazuje pokusy o záchranu cestujúcich. Pobrežná stráž sa snažila vytiahnúť stovky ľudí z vody, zatiaľ čo ďalší sa pridržiavali zábradlia.

Trajekt prevážal 462 ľudí, z ktorých 174 bolo zachránených. Viac ako 280 ľudí, z čoho je väčšina študentov strednej školy, sú stále nezvestní. Úrady doteraz potvrdili štyri obete.

 

Loď havarovala pred 9.00 h tamojšieho času pri plavbe z veľkomesta Inčchon na ostrov Čedžu. Príčiny nehody a rýchle potopenie celého plavidla doposiaľ nevysvetlili.

JUŽNÁ KÓREA/Reuters

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.