Zahraničné

Pri streľbe v ukrajinskej Mariupole boli zabití traja separatisti

V meste Mariupol útočili na kasárne vojsk ministerstva vnútra
Zdroj: SITA

Pri kasárňach sa zhromaždil dav, ktorý žiadal vojakov, aby im vydali zbrane.

Ukrajinský minister vnútra Arsen Avakov dnes oznámil, že pri streľbe, ktorá vypukla v noci nadnes v juhovýchodnom prístavnom meste Mariupol na pobreží Azovského mora, boli zabití traja proruskí separatisti. Informovala o tom agentúra Reuters.

"Podľa predbežných údajov zahynuli traja útočníci, ďalších 13 ľudí utrpelo zranenia a 63 osôb bolo zatknutých," napísal minister Avakov na Facebooku. Stránka denníka Ukrajinska pravda s odvolaním sa na web mesta Mariupol dnes už skôr informovala, že na kasárne vojsk ukrajinského ministerstva vnútra v Mariupole zaútočili proruskí aktivisti.

Útočníkmi na vojenský objekt mali byť miestni obyvatelia, ktorí majú základný vojenský výcvik. Ich akciu mal viesť predstaviteľ hlavného prieskumného oddelenia generálneho štábu ruských ozbrojených síl.

Situácia v Mariupole začala eskalovať v stredu po 20.00 h miestneho času, keď sa pri kasárňach zhromaždilo niekoľko stoviek ľudí a žiadalo vojakov, aby im vydali zbrane. Bolo počuť aj streľbu, pričom boli zasiahnuté dva okolité domy.

Prístavné mesto Mariupol s takmer 500.000 obyvateľmi leží v blízkosti ruských hraníc a je druhé najväčšie v Doneckej oblasti a desiate najväčšie na Ukrajine.
MARIUPOL, TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.