Zahraničné

O vlások unikol smrti: Vrahovi v poslednej chvíli odpustila matka obete

Poprava v Iráne sa nakoniec nekonala
Zdroj: Isna

Trest smrti obesením sa v Iráne nakoniec nevykonal.

Iránsky zločinec, ktorého odsúdili na smrť za vraždu iného muža, mal neuveriteľné šťastie. V poslednej chvíli zastavila verejnú popravu žena v čiernom. Na počudovanie to bola matka obeti, ktorá mu odpustila a už nežiadala „smrť za smrť".

Zdroj: Isna

Muž už stál na stoličke so slučkou okolo krku. Už sa pozeral smrti do tváre. Poprava sa ale nakoniec akoby zázrakom nekonala. Stoličku mali podkopnúť rodičia obete. Všetko sa ale skončilo inak.

Matka mŕtveho muža strelila vrahovi facku a dala mu milosť. Keď Iráncovi odstránili slučku z hlavy, k smútiacej matke pribehla ďalšia zúfalá žena a objala ju. Bola to matka odsúdeného, ktorá z celého srdca ďakovala za odpustenie a milosť.

Zdroj: Isna

Odsúdenec menom Balal zabil pred siedmimi rokmi 18-ročného mladíka v pouličnej bitke. Údajne nemal v úmysle tínedžera zabiť, ale stalo sa veľké nešťastie.

Rodina obete najskôr žiadala o moslimské právo šaría, podľa ktorého môže byť súčasťou pri výkone trestu. Neskôr mala ale matka zosnulého sen so synom, ktorý jej povedal, že je na lepšom mieste a nežiada o pomstu. Tak zabránila poprave a Balal pôjde späť do väzenia.

Zdroj: Isna

IRÁN/JH, Daily Mail

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.