Chvíle strachu. Cestujúci sa s hrôzou dívali, ako lietadlu odpadáva kryt z motora

Ilustračná snímka.
Zdroj: Twitter/EriK Haddad

Lietadlo United Airlines bezpečne núdzovo pristálo v Honolulu.

Lietadlo americkej leteckej spoločnosti United Airlines v utorok bezpečne núdzovo pristálo v Honolulu po tom, ako počas letu stratilo kryciu časť motora. S odvolaním sa na oficiálne vyhlásenie zmienených aerolínií o tom v stredu informovala agentúra AP.

Stroj linky č. 1175 vzlietol z kalifornského San Francisca s cieľovou destináciou Honolulu. Počas letu však nastala porucha na jeho druhom motore, ktorému odpadol kryt. "Nastal hlasný treskot... a potom sa lietadlo začalo silno triasť," povedala pasažierka Allison Sudiacalová, ktorá cestovala so štvormesačným synom, manželom a jeho rodičmi.

ZDROJ: Twitter/Erik Haddad

"Naši piloti konali v súlade s protokolom a bezpečne núdzovo pristáli," uviedli aerolínie s tým, že všetkých pasažierov z Boeingu 777 napokon bezpečne dopravili k východu z letiska. Fotografie zverejnené na sociálnych sieťach zachytili lietadlo po pristáti v Honolulu s chýbajúcim vonkajším krytom na motore.

Na vyšetrovaní tohto incidentu spolupracujú orgány Národného úradu pre bezpečnosť dopravy (NTSB) a Federálneho úradu pre letectvo (FAA).


SAN FRANCISCO/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme United airlines

Dôležité udalosti