Zahraničné

Kórejský trajekt zmizol pod hladinou. More vyplavuje ďalšie telá školákov

Korejský trajekt zmizol pod hladinou mora.
Korejský trajekt zmizol pod hladinou mora. Zdroj: SITA

Počet potvrdených obetí stredajšej havárie trajektu sa dnes zvýšil na 25.

Počet potvrdených obetí stredajšej havárie trajektu sa dnes zvýšil na 25. Nezvestných stále zostáva 271 osôb, z ktorých veľkú časť tvoria školáci. Oznámila to dnes agentúra Reuters s odvolaním sa na juhokórejské úrady. 

Podľa nových zistení vyšetrovateľov bol v čase potopenia pri kormidle trajektu tretí dôstojník, zatiaľ čo kapitán lode sa možno nenachádzal ani na kapitánskom mostíku. 

Všetky doposiaľ nájdené telá obetí našli záchranári plávať na hladine. K výraznému zvýšeniu bilancie z deväť na 25 obetí prispela zmena prúdenia morskej vody, ktorá začala vyplavovať telá z potopeného vraku.  

Zdroj: SITA

Podľa správ juhokórejských médií sa dnes potápačom podarilo po prvý raz dostať do trupu plavidla, ktoré sa už medzičasom úplne ponorilo pod hladinu. 

Trajekt Sewol sa prevrátil a potopil v stredu počas plavby z prístavu Inčchon na turistami vyhľadávaný ostrov Čedču. Na palube sa nachádzalo 475 cestujúcich a členov posádky, z toho vyše 325 študentov strednej školy na predmestí Soulu. 

Príčina nešťastia zatiaľ nie je známa, keďže trajekt sa potopil za pokojného počasia len približne 20 kilometrov od pobrežia. Vyšetrovatelia sa momentálne sústreďujú na úlohu 69-ročného kapitána a na počínanie posádky.


SOUL/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.