Zahraničné

Mexiko zasiahlo silné zemetrasenie s magnitúdou 7,5

Zemetrasenie v Mexiku
Zdroj: SITA

V metropole Mexiko sa budovy triasli najmenej 30 sekúnd a mnohí ľudia utekali do ulíc.

Silné zemetrasenie s magnitúdou 7,5 zasiahlo dnes južné a stredné Mexiko. Epicentrum sa nachádzalo neďaleko tichomorského letoviska Acapulco, kde mnohí Mexičania trávia sviatky. Bezprostredne sa neobjavili správy o škodách ani obetiach.

K zemetraseniu došlo ráno miestneho času v štáte Guerrero na juhozápade Mexika, severozápadne od Acapulca a 265 kilometrov juhozápadne od hlavného mesta Mexiko, v pomerne malej hĺbke 49 kilometrov, vyplýva z údajov Geologického ústavu USA (USGS).
Americké tichomorské centrum pre výstrahy pred cunami oznámilo, že neočakáva ničivé prívalové vlny, uviedla agentúra Reuters.

V metropole Mexiko sa budovy triasli najmenej 30 sekúnd a mnohí ľudia utekali do ulíc. V meste môžu spôsobiť škody aj ďaleké zemetrasenie, pretože jeho veľká časť sa nachádza na usadeninách odvodnených jazier, ktoré sa chvejú, keď ich zasiahnu vlny otrasov, uviedla agentúra AP.

Zemetrasenie s magnitúdou 8,1 si v roku 1985 vyžiadalo v meste Mexiko najmenej 6000 obetí na životoch a zničilo mnohé budovy, aj keď jeho epicentrum bolo vzdialené 400 kilometrov od mesta pri pobreží Tichého oceánu.

MEXIKO/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.