Čech (†33) prišiel o život kvôli fotke. Na rovnakom ostrove sa zo skaly zrútil aj náš futbalista

Vodopády v Thajsku.
Zdroj: shuterstock.com/Ozerov Alexander

Pohyboval sa nebezpečne blízko pri okraji, stratil rovnováhu a spadol z tridsaťmetrovej výšky.

Český turista (32) zahynul na thajskom ostrove Samui. Spadol zo skaly pri vodopáde Bang Khun Sri, keď pózoval pre fotku. Pohyboval sa nebezpečne blízko pri okraji, stratil rovnováhu a spadol z tridsaťmetrovej výšky. Podľa miestnych médií sa pohyboval na mieste s obmedzeným prístupom, píše server thaipbs.or.th.

Jiří B. prišiel k vodopádom vo štvrtok na motorke s ôsmimi ďalšími turistami. Poprosil kamaráta, aby ho odfotil, ale muž pri pózovaní stratil rovnováhu. Jeho priatelia zliezli dole, ale Jiřímu sa už nedalo pomôcť. Záchranári, ktorých za pomoci miestnych potom privolali, mohli už len konštatovať smrť. Telo previezli do nemocnice v Samui na vykonanie pitvy.

ZDROJ: Facebook/Thai PBS English News

Podľa šéfa turistického centra Surat Thani Tourist Assistance Centre Samitsaka Suthar nie sú vodopády prístupné turistom, a to práve kvôli častým zraneniam. Nedávno sa tu zranil ruský turista, ktorý sa pošmykol a pri páde si zlomil nohu.

Turisti sú pri návštevách vodopádov na Samui málo opatrní. Na rovnakom ostrove v roku 2000 zahynula aj slovenská futbalová hviezda Peter Dubovský. S bratom a priateľkou sa vydal k vodopádom, ktoré sa tiež snažil odfotiť. To sa mu stalo osudným, pošmykol sa a zrútil sa z dvadsaťmetrovej výšky. Slávnemu futbalistovi už nebolo pomoci.

Zdroj: TASR

SAMUI/kacs

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme čech

Dôležité udalosti