Silné zemetrasenie otriaslo Papua-Novou Guineou: 31 obetí a vyše 300 zranených

Silné zemetrasenie v Papua-Novej Guinei.
Zdroj: TASR/BNPB via AP

Medzi obeťami na životoch sú najmenej štyri deti.

Najmenej 31 mŕtvych a vyše 300 zranených si vyžiadalo silné zemetrasenie, ktoré zasiahlo strednú časť tichomorského štátu Papua-Nová Guinea. Agentúra DPA to uviedla v utorok s odvolaním sa správy miestnych médií, zverejnené necelých 24 hodín po ničivých otrasoch s magnitúdou 7,5.

V ťažko prístupnom vnútrozemí Papuy-Novej Guiney zahynulo najmenej 13 ľudí v meste Mendi a ďalších najmenej 18 v lokalitách Kutubu a Bosave, informoval podľa DPA papuánsky denník Post Courier. Medzi obeťami na životoch sú najmenej štyri deti.

https://www.youtube.com/watch?v=Ua3wkpp0wV4


Zemetrasenie, ktoré zasiahlo daný región v pondelok nadránom miestneho času, po sebe zanechalo aj rozsiahle škody na budovách a cestách. Otrasy vyvolali zosuvy pôdy a narušili ťažbu nerastných surovín.

Zdrojom ďalšieho znepokojenia obyvateľov Papuy-Novej Guiney sú početné dotrasy. Prípadné následky zemetrasenia v susednej indonézskej provincii Papua zatiaľ nie sú známe. Papua-Nová Guinea sa nachádza v tzv. Ohnivom kruhu, čo je zóna častého výskytu zemetrasení a sopečných erupcií, ktorá obkolesuje základňu Tichého oceánu.

PORT MORESBY/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Papua Nová Guinea

Dôležité udalosti